Uplakaný "gigant"...

Když se atletická sezona posunula de facto o jeden měsíc, za jednu z opravdu mála výhod jsem původně považoval skutěčnost, že se vyhneme závodům v chladných májových dnech, jak tomu už tak někdy na začátku sezony bývá. Jak hluboce jsem se mýlil.... Už první červnový  ostravský start v rámci mítinků "Spolu na startu" měl do idálního počasí hodně daleko, ale to co dnes předvádělo počasí ve Vyškově všechno předčilo. Po celou dobu závodů vytrvale a hustě pršelo a navíc teploty spadly oproti tropickému včerejšku o neskutečných 22 stupňů... Nepříjemný chlad, kdy ručička teploměru dnes nepřekročila 12 C, řádně prověřil morálně volní vlastností obou členů Vlčí smečky, kteří dnes měli odvahu do závodu vůbec  nastoupit. O to víc mne těší že obstáli..

Terezka SKLENÁŘOVÁ i Milan ŠČIBRÁNI nastoupili v jedné své hlavní a jedné doplňkové disciplíně. Tereza hned v dálkařském sektoru si nakonec odnesla v silně obsazné soutěři 3. místo, když dokonce dokázala o 1 cm vylepšit své osobní venkovní maximum. Nicméně v soutěži zapsala 3 přešlapy, přičemž druhý a zejména poslení 6. byl velmi, ale skutečně velmi daleko. Jak daleko už mnozí viděli, já to vím přinejmenším od středečního tréninku, ale počkám si, až se to Terezce povede v závodě... Mohlo by to být už hodně brzo a výrazně více než dnešních 559 cm....... :)

K 8 bodům v dálce přidala ještě 6 bodů za 5. místo na stovce. Doufat v dešti, chladu a protivětru -2,8 m/s v nějaký hodnotnější čas než výsledných 13,22 s by bylo pouhou iluzí.

Druhý náš zástupce Milan ŠČIBRÁNI na stovce rovněž doplatil na  podmínky na hraanici regilérnosti, navíc klukům v 1. běhu foukl opět nejsilněji ze všech běhu protivítr o síle -2,6 m/s . Rovněž Milan, stejně jako Terezka doběhl v nejsilnějším 1. běhu po zaspalém startu v čase 11,92 s na 5. místě, ovšem v druhém běhu, kdy fouklo o 1m/s proti směru běhu méně se před něj ještě nějací borci dostali a tak to tentokrát stačilo jen na 2 body. 

Promoklý nastoupil Milan na svou hlavní disciplínu čtvrtku, kde mu největším soupeřem byl favorizovaný medailista z letošního halového MČR Rudolf Žižka z Moravské Slavie Brno, který má u svého jména zapsán osobák 49,27. Milan tentokrát zkušeně začal pomaleji, ale stále držel kontekt na favorizovaného Žižku, v cílové rovince měl nakonec výrazně více sil a dokonce si dovolil v závěru už jen kontrolovat poměrně velký náskok 8 desetin na svého největšího soupeře. Suverénní vítězství v čase 50,76 s a zejména způsob počínání na trati v drsných povětrnostních podmínkách udělal radost jemu i mně.

Terezka i Milan dnes především dokázali, že nejsou z cukru a oba svými bodovými zisky patřili k nejplatnějším členům svých dorosteneckých družstev v závodě, který měl do atletické malebnosti a pohody hodně daleko...

J.V. 11.7.2020

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved