V Edenu budou bojovat o extraligovou příslušnost obě vítkovická družstva !!!

Již tuto neděli se v pražském Edenu budou svádět tuhé boje o extraligovou příslušnost v příštím roce. Do bojů zasáhnou i obě vítkovická družstva. Suveréní vítězové 1. ligy -  tým mužů, by si v baráži, rád vybojoval postup mezi elitní týmy extraligy, kterou v minulém roce opustil. Nejvyšší atletickou soutěž družstev by nerady opustily i ostravské ženy, kterým se moc nepovedlo 2.EL kolo a i ony musí o udržení v extralize bojovat v baráži. V obou týmech nemůžou samozřejmě chybět zástupci Vlčí smečky.

Muži budou hodně  spoléhat na bodový vysoký bodový příděl Zdeňka STROMŠÍKA, který po MČR neprožíval své nejšťastnější období. Nejdříve mu byl dignostikován kamínek ve slinné žláze, který bude muset být po skončení sezóny operativně odstraněn. Do té doby bylo nutné silný zánět přeléčit antibiotiky. K tomu se navíc přidal menší svalový problém, který se zdá, už odezněl, ale i tak Zdeněk v chladném počasí, které má nedělní závody provázet, poběží hlavně na body.. Představi by se měl na obou sprinterských tratích a v případě potřeby i ve štafetě.

V obou případech jej bude na dráhu doprovázet jeho tréninkový sparing Honza VÁCHA a i on by rád přispěl do bodové pokladnice vysokou bodovou porcí. Nebude to mít však jednoduché .Silní vítkovičtí sprinteři (Stromšík , Kolarčík i hostující Danáč) doplněné o skvělé kolínské sprintery si budou chtít jistě usurpovat čelní místa, ale Honza je velký bojovník a zcela určitě nezklame.

Teprve do 4. a současně posledního letošního závodu pod širým nebem, vstoupí David CÉSAR, který by měl bodovat zejména na čtyřstovce a nastoupit by měl i na dvoustovce a v obou štafetách. David přes prázdniny dohnal co se dohnat dalo, ale tréninkové manko je přece jen ještě  znát a upřímně, oba už pošilháváme po podzimní přípravě, na kterou se oba moc těšíme. Ale i tak nemůže být pochyb, že se bude David prezentovat důstojným výsledkem, jak ukázal po svém návratu na atletickou dráhu před 2 týdny, když na posledním kole 1. ligy vybojoval 2. místo v čase pod 50 sekund.

Extrémně vytíženou vítkovickou ženou bude Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Ostravský tým se bude muset obejít bez tradičních opor Vrzalové, Slaninové a pravděpodobně i hostující Půtalové a tak 20 letá "vlčice" nastoupí k běhům na 100, 200 i 400 m a pravděpodobně i ve štafetě.  Jedná se o její poslední start v letošní sezóně a tak trenér přimhouří obě oči a umožní takovou náročnou kombinaci. Poté bude mít Štěpánka 3 týdny na zotavenou, aby i ona se pustila s novým entuziasmem, na začátku října, do atletické přípravy na novou sezonu.

Tak držte prosímm všem vítkovickým atletům a atletkám palce, ať se jim atletická derniéra letošního roku vydaří :) !!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved