Vlčí smečka odlétá za teplem...

Tento týden končí pro Vlčí smečku etapa všeobecné přípravy a již v pátek odlétá první část skupiny za teplem. Za týdnem se k ní přidá druhá část skupiny a všichni se do republiky vrátíme až těsně před Vánocemi.

První přípravné období, které pro nás trvalo 9 týdnů se nám letos mimořádně vydařilo. Prvních 5 týdnů bylo zaměřeno převážně na zvyšování všeobecné kondice a zejména v oblasti aerobního režimu se nám povedla spousta práce k čemuž mimořádně přispělo vysokohorské soustředění na Štrbském plese, kdy nás po celou dobu 2 týdnů provázelo nádherné slunečné počasí s téměř letními teplotami. To pokračovalo i po návratu do Ostravy a ještě první 2 listopadové týdny jsme mohli většinu tréninků absolovovat na atletickém oválu. Teprvé v druhé polovině listopadu a závěrečné  části přípravného období, v etapě smíšeného režimu jsme se přesunuli do haly a pokračovali ve zvyšování obecné a tělesné zdatnosti. Příští sezóna bude mimořádně náročná a dlouhá a tak pevně věřím, že pořádný objemový fundament, který jsme letos položili se nám bude moc a moc hodit. V jarním přípravném období se k němu už budeme, zejména se Zdeňkem, z důvodu neuvěřitelně nabité termínovky jen stěží vracet.

V pátek tedy odletí trenér s 2 členy CISA Zdeňkem Stromšíkem a Honzou Váchou na ostrov Tenerife. Třetí  členkou Centra individuálních sportů Ostrava, které bude též na palubě letadla je Kačka Vávrová, ale ta se už bude na ostrově "věčného jara" připravovat pod jiným trenérským vedením. Za týden se pak přidá druhá část skupiny se Štěpánkou Kolářovou, včetně těch nejmladších "vlčic" Adrianky a Terezky, doma v Brně se bude z důvodů studijních povinností připravovat David a v domácích ostravských podmínkách letos  také Majka, která letos halovou sezonu vynechává a Milan.

Po 3 letech kdy jsme se připravovali na jihu pod africkým sluncem, jsme tedy udělali malou změnu. Letos v dubnu, se reprezentační štafety připravovaly na ostrově Tenerife a moc se nám tady líbilo. Tak jsme si říkali, proč zase nezkusit malou změnu, výhodou je kratší let, výrazně kratší doba aklimatizace a také zabezpečení, včetně plné penze. Po návratu se pak sejdeme v Ostravě mezi vánočními svátky a Silvestrem a na některé čelny skupiny čekají závody už 5. ledna a nejpozději 12. by se měli postavit na startovní čáru už opravdu všichni. 

Na Tenerife tedy navážeme závěrečnou etapou prvního přípravného období etapou speciální přípravy, která potrvá  5 týdnů. V ní už samozřejmě poprvé obujeme tretry, běžecké úseky se zkrátí a intervaly prodlouží. Podle toho jak se nám povede, budou pak vypadat i výsledky v halové sezoně. Ty 6 metrové vlny které strhávaly na kanárském ostrově balkony až do 2. patra  jsou snad už definitivně minulostí a předpověď slibuje nádherné počasí, tak by nám ve splnění naplánovaných tréninkových objemů nemělo nic stát v cestě. :)

J.V. 28.11.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved