Zdeněk STROMŠÍK zaklekne 6 týdnů po zranění znovu do bloků......

Přesně 6 týdnů po nešťastném zranění fascie při 1. extraligovém kole zaklekne do bloků Zdeněk STROMŠÍK. Původně se tak mělo stát až ve středu při Atletické středě v Ostravě, ale po úterním vyšetření u MuDr.Velebové v Praze a vydařeném čtvrtečním rychlostním tréninku jsme se rozhodli, že se Zdeněk postaví na start stovky přesně po 42 dnech  již na VC Opavy. Těch startů Zdeněk letos moc neabsolovoval, stačil si však z plného tréninkového zatížení vytvořit osobáky na nemistrovské 150 m i 300 m a taky na mistrovské dvoustovce. Bohužel při extralize dokázal ve velké pohodě vyhrát pouze stovkový rozběh v čase 10,51 s, ve finále od kterého jsme hodně očekávali se zranil hned po 30 m.....

Je to nesmírná škoda, poněvadž Zdeněk na tréniku předváděl neskutečné časy a zejména od dvoustovky jsme oba očakávali opravdu hodně. Čtvrteční trénink ukázal, že i když bude po velmi těžké se dostat do optimální formy, jakou měl před zraněním, kontrolní časy naznačily, že zejména na kratší sprinterské distanci může Zdeněk absolovovat ještě několik závodů, kde se chce prezentovat kvalitními a důstojnými výkony. 

Do Opavy ho doprovodí Terezka SKLENÁŘOVÁ, která se v Nymburku při kontrolních testech  prezentovala kvalitními rychlostními ukazately a tak tentokrát vymění dálkařský a trojskokanský sektor za sprinterskou rovinku i se zatáčkou. Terezka by měla běžet 100 i 200 metrů a pokud počasí bude alespoň trochu spolupracovat, může i na nepříliš rychlé opavské dráza atakovat své osobní maxima.

Jako členka štafety do 22 let oblékne znovu reprezentační dres Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která obdržela od šéftrnéra nominační pozvánku na VC Zlína. Štěpánka by ráda navázala na své kvalitní výkony z MČR v Plzni, kde si zaběhla osobáky na obou sprinterských tratích. Tentokrát k již zmiňované štafetě, poběží i hladkou stovku.

Tak držte "Vlčákům" palce, ať se jim závody v Opavě i ve Zlíně vydaří.

J.V. 14.8.2020

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved