Nádehrný souboj Zdeňka s Johnym na dvoustovce, Milan běžel čtvrtku poprvé pod 50 s !!!

Dnes z důvodu časového deficitu vyjímečně pouze telegraficky:

1.) MILAN ŠCIBRÁNI dodržel do posledního puntíku taktické pokyny rozložení tempa na trati a hned při prvním letošním startu pokořil na čtyřstovce hranici 50 sekund !! Časem 49,96 s se zařadil na 3. místo českých průběžných tabulek a zcela určitě ještě neřekl poslední slovo.

2) Nádherný souboj viděli diváci na mužské dvoustovce, kde se střel slovensky expres Johny VOLKO se spoludržitelem českého rekordu na stovce Zdeňkem STROMŠÍKEM. Další útok na Zdeňkův osobní rekord sfoukl vítr o síle 2,7 m/s. Po výběhu ze zatáčky měl Zdeněk  asi metrový náskok , Janko na stopadesátce jeho náskok zcela vyrovnal a v závěru měl o 9 kg mohutnější borec v silném protivětru přece jen více sil a do cíle doběhl s náskokem 19 setin. Zdeňkův čas 21,13 s  je ovšem za daných podmínek vynikající a zkuste tipovat, kolik poběží valašský expres za podmínek výrazně lepších ?

3) S protivětrem o síle 1,4 m/s si poradila i dorostenka Terezka SKLENÁŘOVÁ, která si vylepšila osobní maximum na dvoustovce na 26,18 s a napravila nepovedené vystoupení v dálce, kde s 538 cm skončila ve finále na 6. místě. Poslední 2 skoky s přešlapem byly ale ovšem daleké... Tak příště.

4) David CÉSAR si se Štěpánkou KOLÁŘOVOU stěžovali na únavu z posledního tréninku. David s premiérovým časem 49,67 s moc spokojen nebyl a Štěpánčin čas byl za hranicí mé představivosti, co po nesmírně vydařených tréninkových časech v posledních týdnech, mohla běžet.... Běžet 4 sekundy za osobním rekordem v přívětivých podmínkách je zkrátka tristní. O tom že  si Štěpánka nohy přes noc nezasukovala svědčí její čas na dvoustovce, kdy hodinu po čtyřstovce v protivětru -1,4 m/s běžela -1,4 m/s čas 25,24 s. Na otevření šampaňského to sice není, ale závdavek k naději, že Štěpáka přece jen jednou na dráze ukáže svůj opravdový potenciál mi to přece jen dává :)