Ogar is back, Terezka ve sprinterských osobácích, Štěpánka v reprezentačním dresu....

Tři členové Vlčí smečky se postavili na start dvou sobotních Velkých cen. Do slezské Opavy odcestovali Zdeněk STROMŠÍK a Tereza SKLENÁŘOVÁ, do Zlína pak Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která opět obdržela pozvánku do reprezentační štafety "22".

Největší pozornosti se těšil samozřejmě start Zdeňka STROMŠÍKA, který zakklekl do startovních bloků přesně 6 týdnů po nešťastném zranění při 1. extraligovém kole na Julisce. Stalo se tak o 5 dnů dříve než jsme plánovali a to jednak na základě vyšetření u Mudr. Velebové, které absolovoval v úterý a také vydařeného rychlostního, čtvrtečního tréninku. 

Zdeněk, který na závod ještě nijak zvlášť nevylaďoval, mé predikce naplnil na 100 %. Po uvolněném a mírně zadrženém běhu zaběhl velmi dobrých 10,40 s (+0,4 m/s), tedy čas se kterým je po vynucené tréninkové a závodní pauze na úvod vynikající. Vždyť jsme v daném období absolovovali jen 2 rychlostní tréninky (!!) , přičemž o plnohodnotném, se dá mluvit jen v případě posledním. I když naše cíle jsou nyní podstatně skromnější než před zraněním, kdy Zdeněk v trénincích překonával jeden rychlostní osobák za druhým, zdá se, že koronavirová sezona ještě nemusí být zdaleka ztracena. Čas 10,40 s znamenal samozřejmě suveréní vítězství s více jak půlsekundovým náskokem před Polákem Wrobelem a možná i rekord opavského stadionu (ještě se musí potvrdit). VIDEO: ZDE

Dalším Zdeňkovým startem bude středeční kontrolní závod v Ostravě (60m, 150 m ?) a pak už se představí ve výrazně vyšší  konkurenci kompletní české sprinterské špičky, v sobotu v Ostravě, při finále extraligy.

V Opavě se dařilo i Terezce SKLENÁŘOVÉ, která tentokrát vyměnila skokanské sektory za sprinty a udělala dobře. Na stovce i přes technickou chybu v posledních 20 metrech vylepšila své osobní maximum o 2 setiny sekundy na 12,74 s (w -0,1 m/s), ještě výraznější posun pak předvedla na dvoustovce, kde stáhla hned setin 21.... Časem 25,95 s překonala další hranici a po výborných výsledcích ve skocích, pokračuje v letošní moc hezké tradici, kdy z každého závodu odchází s osobákem (osobáky). Na ten další, tentokrát v dálkařském sektoru bude mladinká vlčice útočit již tuto středu.

Podruhé v krátké době oblékla reprezentační dres Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která opět obdržel pozvánku do české reprezentační "22" štafety. Ve Zlíně holky běžely ve složení Štolová-KOLÁŘOVÁ-Zabloudilová-Kvasničková a ani při VC Zlína se děvčata moc nepředvedla, když kvartet dosáhl jen průměrného času 46,49 a musel se sklonit nejen před reprezntčním "áčkem" (44,63), ale i štafetou juniorek (45,54)....

Na stovce pak finalistka republikového šampionátu předvedla slušných 12,25 s , je jen škoda, že oproti 1. běhu holky běžely tentokrát s nulovou větrnou podporou. Také Štěpánčin další start je plánován na středu.

J.V.16.8.2020

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved