Po drobných zdravotních potížích vlétla Veronika Milotová do sezóny jak vítr a já se nestačil divit.

V minulých dnech jsme společně s Verčou zažívali trošku obavy, když se zcela nenadále objevily bolesti achilovky. Udělali jsme maximum pro to abychom tuto situaci zvládli a zdá se, že se to nakonec podařilo. Veroniku začala bolestivost achilovky omezovat v minulém týdnu a tak jsme na doporučení lékaře zvolili volno bez běz běhání. Vrátili jsme se k medicinbálům a dokonce i jízdu na cyklotrenažéru jsme pro trénink využili. Vyšetření na ultrazvuku naštěstí vyvrátilo objektivní poškození nebo zánětlivé ložisko. Aplikací léčebného ultrazvuku a klidu, jsme pak dokázali, že stav achilovky byl každým dnem lepší.

Na zahájení sezony jsme zvolili 100 a 200 m

Nakonec jsme se rozhodli, že úvod sezony přesuneme na dnešní krásný - téměř letní den a zahájíme naše závodění v Liberci při závodech spojených s memoriálem Zuzky Krejčové. Počasí spolupracovalo, achilovka nebolela a tak bylo vše připraveno k zahájení našeho závodění. Pro začátek jsme zvolili sprinterskou kombinaci 100 a , 200 metrů.
Při startu na 100 metrů byla vidět přeci jen drobná nervozita, přesto však výkon 12,81 v protivětru 0,9 m/s nebyl špatný začátek. Přemožitelky našla Veronika pouze ve fenomenální Adéle Novotné - oddílové kolegyni a liberecké juniorce Kateřině Černé.
Po doběhu stovky bylo vidět, že z Verči spadla nervozita a těšila na druhý start na dvojnásbné trati. Dvoustovka je Veroniky oblíbená trať a od startu bylo vidět, že se do ní zakousla s velkou chutí poprat se o co nejlepší čas. Stejně jako na stovce zaostala pouze za Adélou a Kateřinou. Čas Veroniky, však byl velmi příjemným překvapením - 25,38 s v protivětru 0,3 m/s, je jen 6 setin za osobním rekordem.
Veronika má v nohách poměrně velmi těžkou silovou přípravu v době, kdy jsme nemohli běhat a bylo to znát na svěžesti jejich nohou. Musím říci, že mám velkou radost hlavně z vědomí, že máme opravdu velké rezervy do dalších závodů. Také směrem k hlavní trati, kterou je 400 metrů, je dnešní výkon velmi dobrým znamením.

Na svých druhých závodech se představila taká Barča Bradová. Ta absolvovala celý sprintérský trojboj. Výkony 8,39 na šedesátce, 13,49 na stovce a 27,76 na dvoustovce, nejsou sice osobními rekordy. Přesto mně Barča dnes poprvé téměř vyděsila skvělým výběhem zatáčky na dvoustovce. Pokud by se podařilo dotáhnout takový běh až do cíle byl by to osobák dozajista.

Dnešní krásné počasí a výkon Veroniky mně velice potěšily a já věřím, že při dalším startu, který máme naplánován na sobotu už Veronika vycení zoubky. Věřím, že se máme na co těšit.

Takže Go andílci GO !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved