Nejdříve mezistátní utkání a nyní Mistrovství Evropy !

Veronika letos poprvé zažila atmosféru reprezentační akce a to při mezistátním utkání dorostu ve slovinském městě Ptuj. Pocit odpovědnosti, ambice uspět a ukázat se v co nejlepším světle byly jedněmi z faktorů, které způsobily, že při tomto svém prvním reprezentačním vystoupení Veronika současně také splnila A limit opravňující ji ke startu na Mistrovství Evropy.

Do posledního dne  před uzavřením nominace Veronika cítila tlak dalších sprinterek, které se velice snažily také o splnění limitu a účast na ME. Zvláště v situaci kdy se prakticky bojovalo pouze o jedno - druhé místo, za nedostižnou Barčou Malíkovou, nebyla ta situace vůbec jednoduchá. A bylo zřejmé, že se definitivně rozhodne až na Mistrovství republiky.
Veronika se ukázala jako velká závodnice a svoji nominační pozici uhájila.

Odměnou je jí NOMINACE a možnost startu na této akci.

ME se letos koná ve starobylém maďarském městě Győr. Toto dnes lázeňské město leží na soutoku řek Mošoňský Dunaj a Rába. V blízkosti řek Rábca a Marcal. Město je často nazývané i „městem řek“; bylo pod názvem Arrabona (německy Ráb – Gyor) významným střediskem Pannonie již v době římské. Poloha 60 km od Bratislavy pak ukazuje na dobrou dostupnost a dosažitelnost i pro cestující z Jablonce.

Postavení Veroniky Milotové v evropských tabulkách je při redukci na počet možných startujících z jedné země, někde kolem 20 místa. Úspěchem a bude, pokud se podaří projít sítem prvního kola rozběhů a přitom atakovat osobní rekord. Jsem přesvědčen, že tento cíl Veronika má.

Kromě startu v individuální disciplině je v zde také ovšem ještě štafeta. Při této mládežnické akci se běží specifická varianta běhu rozestavného a sice 400, 300, 200, 100. V případě, že se ve štafetě postaví na start fenomenální Barča Malíková se svými schopnostmi běžet čtvrtku hluboce pod 54 vteřin, zvyšuje se výrazně šance celé štafety na úspěch. Veronika odjíždí do Maďarska s druhým nejlepším časem dorostenek na 300 metrů za první Barborou Malíkovou, které se jako jediné dorostenky letos dostaly na třístovce pod 40 vteřin.
Věřím, že forma Veroniky je na takové úrovni, že přesvědčí o užitečnosti jejího startu právě na úseku 300 metrů, který je po čtvrtce také rozhodující.

Mně tak čeká sice jako nečlena výpravy, avšak akreditovaného trenéra, cesta na dovolenou do kraje Dunaje a termálních pramenů, kde se budu snažit Veronice pomoci k těm nejlepším výkonům při jejím prvním vystoupení na mezinárodní akci.

Takže Veroniko jdeme na to !!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved