Verča si Zlatou tretru užila jako divák i jako závodnice

Po mnoha odběhaných čtyřstovkách v posledních týdnech jsme s Veronikou uvítali možnost zúčastnit se speciálního běhu juniorek a dorostenek na 300 metrů v rámci národního programu mítinku Zlatá tretra.
Celý závod sliboval vynikající konkurenci v čele se současným hegemonem dorosteneckých sprinterek - Barborou Malíkovou, která zde chtěl zaútočit na nejlepší historický čas na této trati v kategorii dorostenek.

Zčásti by se dalo říci, že to byl i běh Atletiky s radostí, když do bloků zaklekaly kromě Veroniky také Štěpánka Kolářová a Majka Šimlovičová. A tak tento závod sliboval také prestižní soutěž mezi závodnicemi našeho sdružení.
Dá se říce že beze zbytku naplnila veškerá očekávání, která jsme do tohoto závodu vkládali nejen my ale též okolí.

Závod odstartoval před již docela zaplněnými tribunami nejlepšího atletického stánku v republice v Ostravě Vítkovicích, které se plnily v očekávání největších hvězd světové ateltiky.

Trochu toho hvězdného prachu tak ulpělo i na ramenou našich dívek a Verča si to náležitě vychutnala.

V sedmé dráze, majíce před sebou Štěpánku Kolářovou, vyrazila svižně od úvodních kroků. Běh vypadal uvolněně a přesto rychle. Dvoustovku probíhala Veronika cca 25,4. Na cílové rovince, však dokázala své tempo vystupňovat a Štěpánku Kolářovou v posledních padesáti metrech udolat.V cíli pak mohla vypuknout velká radost, neboť konečný čas 39,74 s, beze zbytku splnil a možná dokonce i předčil naše očekávání. Veronika poprvé běžela pod 40 vteřin a nakonec v běhu obsadila celkově třetí místo.

Na prvním místě se umístila neskutečná Barbora Malíková v historicky nejlepším čase dorostenek na této trati 37,86 s.

Veronika si tak užila po úspěchu na Mezistátním utkání, kde splnila limit A pro účast na Mistrovství Evropy dorostenek, další skvělý závod.

Takže Go Veroniko Go !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved