Testy sprinterské sekce SCM zvládla Veronika na výbornou..

V minulých dvou dnech jsem byl společně s Verčou účasten ve sportovním středisku Nymburk testovacíhop srazu sprinterské sekce SCM. Po skvělé jarní části sezony, která bude již navždy ověnčena takovými úspěchy jako jsou tři medaile z Mistrovství republiky, účast ve semifinále Mistrovství Evropy a hlavně stříbrnou medailí se štafetou při Mistrovství Evropy, jsme připraveni vlétnout do sezony podzimní. Po návratu z Mistrovství Evropy si Veronika vybrala opravdu zasloužené volno. Jak s oblibou říkám dostala nakázáno ať zapomene, kde je stadion. Volný režim doma a následně krásné dny u moře si Verča užila dosytosti a v druhé polovině července jsme opět začali trénovat, abychom se připravili na podzimní část sezony.

Příprava nebyla dlouhá, byla spíše kvalitní. Cílem bylo abychom se připravili na podzim, tak abychom důstojně zvládli těch několik podzimních závodů. Netlačili jsme na pilu a dokázali jsme i odpočívat. Prakticky po roce jsme pak odjeli na testování SCM. Sám jsme byl zvědav jak se Veronice bude dařit. Naším cílem pak bylo hlavně se nezranit.

Nakonec bylo z vystoupení Veroniky příjemné překvapení. V testu maximální rychlosti na 30 m letmo dosáhla časů 3,60 a 3,59. Nejsou to sice výkony na hranici osobního rekordu, avšak je to zlepšení proti loňským časům 3,66 a 3,71. Zajímavé také bylo druhé vystoupení Veroniky prvního dne, při desetiskoku. Desetiskok vskutku není Veroniky oblíbená disciplína a její loňský výkon z Plzně 21,26 hovoří za vše. V letošním roce se Verča dokázala nakonec vypnout k výkonu 22,99 což je výrazné zlepšení osobního maxima.

Druhý den pak byl na pořadu dne nepopulární test čtvrtkařů na 2x200 s pauzou 2 minuty. Veronika tento test zvládla bravurně na jarním soustředění ve Španělsku, ale upřímně dnes jsem od toho výkonu moc nečekal. Jaké pak bylo moje překvapení z projevu, který na nymburském tartanu zanechala !

Výsledné časy 26,3 a 26,8 jsou pro mně velmi milým překvapením. V loňském roce to bylo v Plzni 26,4 a 28,8.

Test prokázal, že základní úroveń speciální vytrvalosti u Veroniky se výrazně zlepšila. Podotýkám, že během letních tréninků jsme neabsolvovali ani jediný trénink náročné speciální vytrvalosti. Běžecký projev Veroniky byl výborný její krok byl dlouhý a uvolněný. Sama Veronika uznala, že dokonce nebyla ani tak vyčerpaná jako při absolvování těchto úseků v minulosti.

Testovací sraz jsme tak mohli opustit s optimismem.

Nyní nás čekají v sobotu první závody - tradiční mládežnický mítink Mladá Evropa, další týden pak čtvrté kolo první ligy a na přelomu srpna a září potom Mistrovství republiky do 22 let v Ostravě. Nakonec pak Mistrovství Čech družstev a v případě postupu ještě Mistrovství republiky družstev dorostenek.

Potom si dva, tři dny odpočineme a zahájíme přípravu na další rok.