Jako správná akční hrdinka vyrážela Veronika v minulém týdnu na svou maďarskou misi. Na první pohled nemožnou, bolestivou a nebezpečnou....

....Veronika však byla zocelená hodinami dřiny a výcviku. Nemilosrdnými údery osudu, ale také seběvědomá s vědomím odvedené práce. Vybavená též jak neporazitelný James Bond všemožným vybavením označeným Czech Republic z výstrojního skladu doktora Q.
Režisér toho filmu by na filmové plátno dozajista v krátkých, rozostřených záběrech vložil střihy nepříjemných a bolavých tréninků ve Španelsku, nebezpečné úseky na bosých nohou v Africe, výběhy kopců v domácím prostředí deštivého Jablonce. To vše podkresleno motivující hudbou, by pak nutně navodilo atmosféru, že mise je sice "nemožná" ale "nemožná" být nemusí, pokud naše hlavní hrdinka zužitkuje vše čím si doposud prošla.

Film by pokračoval příjezdem do oblasti mise, seznámením s prostředím a získáním všemožných informací od místních a od podpůrného týmu zvláštních služeb z vedení české atletiky.
První trénink, osáhání si dráhy i nenápadné pohledy na soupeřky jež jsou taktéž vyslány na tuto mezinárodní misi. Ruská sokyně, drobná a nenápadná portugalka, odměřené dvě němky jež spřádají plány, kterak uzmout medaili.
A film již dále běží Rychle a zběsile - následuje první honička po novém tartanovém ovále ve skvěle připravených kulisách nádherného sportovního stánku. Ano i taková to místa zaslíbená sportu na světě mohou existovat. Naše akční Veronika se nezalekne a s tváří pokerového hráče ukáže soupeřkám i všem divákům, že je připravena. První honička pak končí třetím místem, přímým postupem do semifinálového dobrodružství a obrovským zlepšením osobního rekordu na 55,67. Výbuch radosti je silný jak exploze a může pohlížet k dalšímu pokračování mise.

A druhý den další stíhaná... rychlá kola aut jsou nahrazena rychlými nohami, benzín nahrazen povzbuzujícím nápojem - jen to prosím "Protřepat,.... Nemíchat"
Následuje opět čas pod hodnotu dosavadního osobního rekordu 55,98. A cesta individuální soutěže končí na skvělém patnáctém místě v Evropě. Když by mi něco takového v loňském roce někdo řekl, nevěřil bych mu a možná jej označil za snílka.

Ale mise nekončí, je zde úkol, který by sám nezvládl ani James Bond. Je potřeba získat cenný kov.

Režisér volí zápletku, která určuje pro každou část tohoto úkolu jiné složení týmu. Dramatická, avšak nanejvýš potřebná rošáda se nakonec ukazuje jako hlavní výhoda při Honbě za klenotem Györu.
V první části určuje velitel komanda složení týmu, které překoná všechny překážky, jež brání ataku na cenné kovy. Čtveřice hrdinek Tereza Marková, Barbora Hůlková, Veronika Milotová a Denisa Folková svůj úkol splnila a v čase 2:12,08  a tým se mohl odejít soustředit na poslední útok.

A nyní si řežisér toho akčního díla může dovolit již všechny atributy tohoto žánru. Slzy těch co budou z dálky držet palce, odhodlání těch co budou bojovat, dlouhé pohledy do dáli, tmavé pozadí, jímavá hudba.
Ale už je zde finále celého veledíla. Výsadek čtyřech statečných, malování krycími barvami, výstroj poznávacích stužek do vlasů a již vyráží do boje.... Tereza Marková, Barča Šplechtnová, Veronika Milotová a Barča Malíková tento akční tým to nakonec po velkém boji dokáže v čase 2:09,41 - lepším než dosavadní rekord šampionátu si pro sebe vybojuje stříbrný poklad.

A ted už režisér naplno rozbaluje všechny efekty, výbuchy radosti, slzy (pravé) štěstí, světelné efekty a blesky při vyhlašování.
Krásné akční scény nakonec končí dojemným rozloučením a objímáním.

Co říci v roli kritika k Veronice. Myslím, že překvapila a dojala nejen sama sebe ale i spoustu lidí v okolí. Čtyři extrémně těžké běhy ve čtyřech po sobě následujících dnech, to je porce o které jsem ani já ani Veronika, nevěděli zda ji zvládne, zvládla ji naprosto famózně.

Za svůj první akční film si odváží stříbrnou palmu.

Veronice se však toto prostředí zalíbilo a ráda by si střihla roli v nějkém dalším pokračování podobného příběhu. Světla reflektorů, akční prostředí a celá atmosféra takové akce - to je návykové a a Veronice to líbí.

Věřme, že další pokračování by se příští rok mohlo jmenovat třeba Mission Impossible II - švédská cesta.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved