Suveréní vítězství vítkovických družstev v baráži !!!

 Obě vítkovická družstva, tedy mužů i žen, zvítězila v nedělní baráži a zajistila si tak v příštím roce účast v nejvyšší české atletické soutěži. Celek žen, který zvítězil s ohromným náskokem 180 (!!) bodů , tak v extralize zůstává v příštím roce, muži se po ročním účinkování v 1. lize vrací mezi atletickou elitu. K úspěchu modročervenobílých barev nemalou měrou přispěli i členové Vlčí smečky.

Stoprocentně to lze říct o Štěpánce KOLÁŘOVÉ, která do bodové pokladnice přispěla neskutečnou měrou 29,5 bodu (!) což byl druhý nejlepší výsledek nejen ve vítkovickém dresu, ale i ze všech přítomných žen osmi družstev, které ke včerejšímu zápolení nastoupily. Štěpánka si nejdříve ve finále stovky, kam suveréně postoupila z rozběhu připsala 8 bodů za 3. místo, když přemožitelky našla jen ve dvojici olomouckých reprezentantek Kubíčková - Mičunková. K bodovému přídělu přidala i hezký čas  12,28 s (+0,4 m/s) cenné skalpy výborných českých sprinterek Jany Šafránkové uz Kolína (PB 12,14) , nebo Slavistky Terezy Markové (PB 12,06)..

Pak se Štěpánka přesunula na čytřstovku, kde vedla až do posledním metrů a až na "šachovnici" jí vítězství sebrala kolegyně ve vítkovickém dresu Vendula Hluchá, která zvítězila časem 56,91 s, Štěpánka zůstala jen o 9 setin zpět a bylo z toho skvělé 2. místo a dalších 9 bodů pro Vítkovice !!!

Stejné body si připsala i na dvoustovce, když rychlejší byla jen slovenská reprezentantka ve vítkovickém dresu Stanislava Lajčáková na kterou se ve finiši Štěpánka mohutně dotahovala, ale v chladném počasí už to nestihla. Čas 24,98 s (w +0,3) je na konci sezony kvalitní a těšit můži i vítězství nad mládežnickou reprezentantkou a vítězkou stovky Evou Kubíčkovou, která má na setinu shodný SB se Štěpánkou, ale včera 25,25 a také nebezpečnou sprinterkou z USK Praha Johankou Kiserovou, která už umí 24,43 s, včera se ale musela spokojit s časem o téměř sekundu horším..

Velká opora vítkovického družstva pak obětavě nastoupila do obou štafet. Lépe se vedlo té sprinterské, která si v sestavě Maňasová-KOLÁŘOVÁ-Falharová-Luzarová doběhla v čase 49,73 s pro 3. místo a 8 bodů, čtvrtkařskému kvartetu se vedlo o něco hůře a čas 4:10,62 min nestačil na lepší jak místo páté, ale i tak dalších 6 bodů pro Vítkovice.

Nejen Štěpánka , ale celý vítkovický celek žen se tak mohl těšit ze suveréního vítězství a udržení extraligové příslušnosti i pro příští rok.

To muži to měli o poznání složitější, ale i oni nakonec přesvědčive zvítězili, když se opírali o několik silných jednotlivců v čele se Zdeňkem STROMŠÍKEM. Ten sice poté co v srpnu nejdříve léčil silný zánět slinné žlázy a posléze si přivodil i drobné svalové zranění musel být maximálně obezřetný a běžel jen v submaximálním zatížení povětšinou v elastických kalhotech, přesto si svou povinnost vůči týmu bezezbytku splnil. Nastoupil na stovce, dvoustovce i v krátké štafetě a přemožitele našel jen v dobře připravennm Štěpánu Hamplovi, přičemž do ostré konfrontace nešel na stovce ani dvoustovce. Na stovce dokonce ve finále zaběhl velmi uvolněným během solidních 10,59 s (+0,7), na dvoustovce stačilo 21,82 s rovněž na 2. místo a ve štafetě bral kvartet Stromšík-Kolarčík-Danáč-Vácha za vítězství dalších 11 bodů. Sprinty byly vůbec ozdobou vítkovického družstva !! Na stovce jsme měli v 6 členném finále A čtyřnásobné zastoupení a za 2. (Stromšík) 3. (Kolarčík), 4. (Danáč) a 5. místo (Vácha) jsme nasbírali 30 bodů, jen o něco méně pak na dvoustovce, kde to bylo 24. Společně tedy se štafetou to bylo neskutečných 65 bodů ze sprintů...

Výarazně ke skvělému výsledku  pomohl i Honza VÁCHA, který i nejdříve udělal velkou radost finálovým postupem do stovky , když časem 11,12 s doběh ĺ jen 5 setin za Vojtou Kolarčíkem, ale před favorzizovaným Františkem Bubou z Olomouce (letos už 10,83 s) . Ve finále pak zdolal už jen Tadeáše Formánka z Opavy, ale i tak skvělých a trochu nečekaných 6 bodů pro Hazzyho. K nejlepšímu letošnímu výsledku se vzepjal na dvoustovce , kde 22,47 s (+1,1) znamenal další 5 bodový příděl, 11 bodů  přidal jako člen sprinterské štafety a velmi obětavé představení předvedl Honza i ve  čtvrtkařské štafetě, kde běžel skvěle první úsek pod 51 sekund a nakonec z toho byly další zaslouženych 9 bodů za 2. místo

Celkově tak Honza, který bojoval o místo v sestavě a do družstva byl zařazen na poslední chvíli přispěl 16 bodů a to byl 5. nejvyšší bodový přínos Vítkovic. Také pro Honzu náročný den, nyní ale na něj čeká 3 týdenní zasloužený odpočienek, než se pustíme znovu do práce.

Poslední náš zástupce  David CÉSAR se představil na silně obsazené čtyřstovce, kde časem 49, 66 s zdolal i pardubického Ondřeje Holuba (PB 47,02) , ale na lepší jak 5. místo a 6 bodový zisk to v kvalitním startovním poli již nestačilo. Na dvoustovce po výběhu ze zatáčky ucítil David levé stehno a tak raději úsek vypustil a  nemohl tak nastoupit ani jako člen čtvrtkařské štafety.Ale ani tento výpadek nemohl zabránit vítkovickému týmu mužů, který nakonec zvítězil s náskokem 28,5   bodů, před Pardubicemi, které si rovněž zajistili pro příští rok extraligovou příslušnost. 

J.V. 9.9.2019

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved