VÍTKOVICKÉ ŽENY ZÍSKALY PŘI FINÁLE EXTRALIGY PŘEKVAPIVÝ BRONZ !!!

Při extaligovém finále, které se konalo v Uherském Hradišti, vybojovalo vítkovické družstvo žen, po mohutném bodovém finiši, skvělé bronzové medaile za pražskými celky USK a Dukly. Bodovým ziskem přispěly k překvapivému úspěchu družstva ze severu i dvě "Vlčice" Štěpánka s Kačkou !!!

Obě dvě se na domácími pořadateli vzorně nachystaném stadionu, na kterém  atleticky začínaly, představily ve vzrůstající formě, což je týden před MČR 22 v Ostravě, potěšující zjištění. Dvě třetiny závodu se přitom konaly za velkého chladu, kdy teplota na Slovácku klesla až o 18 C a na úvod dne pak nepřekročila ručička teploměru 13 C....

V takových podmínkách nastoupily obě "vlčice" ke svým prvním disciplinám. Úvod obstarala Štěpánka KOLÁŘOVÁ na silně obsazené čtyřstovce, na které se prezentovala v úterý osobním rekordem. V Uherském Hradišti vál na protilehé rovince silný protivítr a ten věru výkonům na jedné z nejtěžších atletických disciplín nepřál. I přesto zvládla Štěpánka svůj úkol velmi dobře, když dosáhla času 57,91 s. Její výkon, ale při účasti 5 (!!) závodnic , které reprezentovaly Českou a Slovenskou republiku na nedávno skončeném ME v Berlíně a při pouhých 8 bodujicíh místech na bodový zisk nestačil.... Ještě lépe se jí vedlo na dvoustovce, kde běžela opravdu výborně a dosáhla nejlepšího času její kariéry 24,58 s. Dokázala v přímém souboji porazit 4. z letošního MČR na této distanci Petru Muzikantovou z pražského Olympu i svou tréninkovou sparingu Kačku Vávrovou a s  plzeňskou Petržílkovou prohrála jen o 5 setin.  V celkovém pořadí , kdy na startu opět nechybělo dokonce 7 (!!) účastnic ME v Berlíně jí to přineslo hezké 9. místo. Bohužel výsledek byl opět znehodnocen příliš silným větrem...

Skvěle se vedlo Štěpánce v obou štafetách, kdy vítkovické kvartety přinesly cenné bodové zisky, které pak vedly k překvapivé bronzové medaili v konečném pořadí extraligového finále. V obou případech nastoupila Štěpánka na prvním úseku. Sprinterská štafeta běžela v česko-slovenském složení a s oběma vlčicemi - KOLÁŘOVÁ - Putalová - VÁVROVÁ - Slaninová a za čas 46,80 si připsaly skvělé druhé místo a 7 bodový zisk, když přemožitelky našla děvčata jen ve favorizovaném kvartetu USK Praha, ale před pražskou Duklou. 

Čtvrtkařská štafeta běžela ve složení KOLÁŘOVÁ - Putalová - Vrzalová- Slaninová a dosáhla vynikajícího výsledku 3:40,19, který jim zajistil suverénní vítězství s více jak 5 sekundovým náskokem před brněnským Olympem !!!!

Mimo krátké štafety, která skončila druhá nastoupila Kačka VÁVROVÁ ještě k běhu na 100 metrů. Zde byl její projev nejlepší co jsem v letošním roce viděl. Nejdříve statečně bojovala v rozběhu, kde doběhla časem 12,11 s na 4. místě a i když dosáhla 6. nejrychlejšího času, v přísném klíči, kdy do finále A  postupovaly jen první 3, byla odsouzena k finále B. To si ale zcela podmanila a v nejlepším letošním čase 12,09 s, který byl znehodnecen, ale takéž příliš silným větrem si doběhla pro vítězství a  2 bodový zisk. Vítězství rozdílem 2 desetin nad Duklačkou Kateřinou Hýskovou (letos 12,13) nebo 5 desetin nad  Lindou  Hettlerovou z Plzně (SB 12,12) jí udělalo radost a svědčí o tom, že by v samotném závěru mohla Kačka ještě svou letošní, ne příliš povedenou letní sezonu trošku přikášlit.

Také na dvoustovce se prezentovala slušným výsledkem, kde sice prohrála na cílové šachovnici se Štěpánkou Kolářovou, ale čas 24,77 s, byť s nepovolenou větrnou podporou, je velkým povzbuzením před nadcházejícím MČR do 22 let..

V  souboji o 3 místo nakonec po úspěšných šatafetách se holky z drsného ostravského severu nakonec vyhouply o 2 body před brněnský Olymp a 2,5 bodu před Plzeň a z dramatického klání v chladném Uherském Hradišti si nakonec zavěsily na krk překvapivé bronzové medaile. Vítkovické atletky tak našly přemožitelky jen ve dvou pražských "resortních" týmech USK a pražské Dukly ...

J.V. 27.8.2018

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved