Vlčáci přistáli na africkém jihu !!!

V páteční podvečer opustil moderní airbus 330 vídeňskou ranvej a po mezipřistání v tureckém Istanbulu, který disponuje jedním z největších světových letišť, přistál stroj tureckých aerolinek v sobotní poledne na jihu afrického kontinentu v Kapském městě.  Odtud se 8 členná posádka, tedy Zdeněk, David, Štěpánka, Martin Michalský se svou chotí Ivou a trenér s manželkou přesunuli pronajatými automobily do 40 km vzdáleného malebného městečka Stellenbosch, které se stane na 3 týdny naším novým domovem.

Unaveni po více jak 20 hodinovém cestování, ale nesmírně spokojení z komfortu ubytování, které mimo jiné čítá 4 ložnice vlastní koupelnou, ohromnou kuchyní s obývacím pokojem, terasou s venkovním bazénem zahradou, zasazené do nádherného prostředí, okolí jemuž dominují malebné vinice. Od prvního okamžiku jsme věděli, že se zde budeme cítit pohodově.

V podvečer jsme ještě doplnili  síly v oblíbeném řetězci Roco Mamas , zanedlouho pak ulehli do pohodlných postelí a dospávali jsme proklimbanou noc, strávenou v letadlové sedačce.

Následující den byla neděle, den volna, který jsme využili k náštěvě sousedního Kapského města. Kdo jej navštívil, jistě mi dá za pravdu, že se jedná o jednu z nejkrásnějších světových metropolí, které se v žebříčcích nejfotogeničtějších měst světa umísťuje pravidelně v první desítce. Jako majestátní ochránce nad ním bdí Stolová hora a jen pár kilometrů na jih vybíhá do oceánu snad nejproslulejší mys na světě - Mys dobré naděje.  Stolovou horu ani proslulý mys, jsme ale nenavštívili, to si necháme až na den dalšího tréninkového volna, kterého zde ale nebude nazbyt.  Co jsme si ale ujít nenechali byla přístavní čtvrt zvaná  Victoria and Alfred Waterfront, která je plná hotelů, restaurací, luxusních butiků a kotvících jacht. Po dvouhodinové prohlídce, nezbytném vyfocení v obřím žlutém rámečku, jsme posilněni výbornými mořskými plody v jedné z rybích restaurací se vydali na další místo ověnčené superlativy. Clifton beach se pravidelně umístění v nejrůznějších cestovatelských anketách v desítce nejkrásnějších pláží světa…

A pak už byl čas návratu ale také ještě pořádného nákupu v místním supermaketu.  Nejlépe se k večernímu grilování, které se zde národním sportem hodí fantastické hovězí, které zde mají všude v nepřeberném množství. Ten první „braai“, jak Jihoafričané barbecaue nazývají se nám hodně povedl. 750 gramové T bone steaky byly vynikající a po takové proteinové bombě, nemuseli mladí „vlčáci“ ani suplementovat BCAA, které si sem přivezli.

V pondělí jsme začali už s prvními tréninky a o tom jak se nám povedly a v jakých podmínkách trénujeme, se dočtete už brzy na našem webu. :)

JV 3.12.2019

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved