Českému týmu utekl v Minsku bronz o 19 setin....

Chybělo 19 setin sekundy a trocha štěstí a čeští atleti mohli slavit bronzové medaile z 2. Evropských her. Nakonec ve formátu "Nové dynamické atletiky" obsadily 4. místo, když boj o bronz nakonec s týmem Německa těsně prohráli. Výraznou tváří českého týmu byl Zdeněk STROMŠÍK, který ve 3 kolech získal pro český tým za dvě prvá a jedno včerejší druhé místo 34 bodů z 36 možných !!! Po celou dobu soutěže prohrál jen jediný souboj a sice včera s Ukrajincem Smelykem (PB 10,10 s), když oba doběhli v chladu (18 C) a protivětru (-0,9 m/s) ve shodném čase 10,44 s !!! Rozhodčí u cílové kamery nakonec určili jako vítěze ukrajinského závodníka, který byl v cíli dříve o jednu jedinou tisícinu sekundy....

Na 3.místě už se značným odstupem doběhli Francouz Jeremmy Leroux (PB  10,38), který běžel 10,58 s, favorizovaný Němec Michael Pohl (PB 10,22) se musel spokojit se 4. místem a časem 10,61 s . Na 5. místě doběhl časem 10,64 Ital Roberto Riggali, domácí borec - Bělorus Hrabarenko doběhl na posledním 6. místě v čase 10,77 s...

Velká škoda, že v Minsku nepřály Zdeňkovi podmínky. Při prvním i 3. vystoupení běžel proti větru (neděle -1,1 m/s , včera -0,9 m/s), ve středu, ve vítězném  semifinále,  kdy zaběhl svůj nejlepší čas na Evropských hrách 10,36 s , sice válo mírně do zad +0,6 m/s, ale závod byl ovlivněn velkou bouřkou , kdy celou hodinu při rozcvičení lilo jakoz konve a sprinteři šli na start promočení a z chladu řádně ztuhlí.. Pršelo, byť už jen mírně i přo samotném závodu..... Zřejmě si to počasí schovává svou formu až do Neapole, kam už za týden společně odlétáme na Světovou univerziádu. Stoupající formu si jistě podrží i Zdeněk :)

K Minsku se ještě vrátím v příštích dnech v samostatném a shrnujícím článku, kontroverzní nový formát, nabízí jistě mnoho úvah k diskuzi, jedno mohu napsat ale už nyní. Zdeňkovo vystoupení v běloruské metropoli na 2. Evropských hrách bylo velmi úspěšné. Ve všech kolech patřil k největším oporám českého týmu, porazil řadu "papírově" silnějších soupeřů a mimo pořádné nálože bodů do světového rankingu získal i další ostruhy na evropském kolbišti.

V Olomouci na "gigantu" zářila Áda FORNŮSKOVÁ

Na Hané, kde se koná porvé 3 denní národní šampionát dorostu a juniorů se nám prvý den dařilo. Do bojů zasáhly 2 mladé "vlčice" Adrianka s Terezkou a jejich úspěšnost byla 100 %.

Nejdrříve do bojů zasáhla Áda FORNŮSKOVÁ, která časem 12,44 (-0,6 m/s)  s zaostala za svým osobním rekordem o jedinou setinu a zajistila si účast v jednom ze dvou semifinálových běhů, které se běžely o hodinu později. V něm předvedla skvělou startovní reakci a v nesmírně silné konkurenci se vřítila do cíle v čase 12,29 s (w 0,7) a zajistila si postup do dnešního finále !!! Áda překonala své osobní maximum o neskutečných 14 setin sekundy a předvedla úkázkově v praxi, jak se má bojovat na vrcholné domácí mlládežnické akci roku !!! V nesmírně silném semifinálovém běhu, kdy se na start postavily letošní nejrychlejší česká dorostenka Eva Kubičková (SB 11,92), česká žákovská trojnásobná rekordmanka Adéla Novotná se svou jabloneckou kolegyní Františkou Rappovou se nezalekla jmen  soupeřek a v přímém souboji dokázala vyřadit jak kolínskou Kristýmu Šlehubrovou (PB 12,21) tak porazit Kláru Sobotkovou ze Sokolova (PB 12,15), která nakonec jako poslední, časem 12,33 s do dnešního finále postoupila !!  Dnes čeká Ádu opět náročný program. Začne finálem stovky, po něm bude následovat rozběh dvoustovky a druhý den šampionátu uzavře souboj sprinterských štafet.

Také Terezka SKLENÁŘOVÁ se na konci prvého dne spokojeně usmívala, i když trenérovy přibyly na hlavě další šediny. Soutěž dálkařek je letos opepřena už kvalifikacemi, tak jak to bývá na velkých mezinárodních soutěžích. Limit pro 12 členné finále byl stanoven na 550 cm a o něj usilovalo 26 dálkařek rozdělených do 2 skupin. Terezka závodila až v té druhé a tak znala výkony soupeřek před sebou což mohlo být určitou výhodou. Prvý pokus však dopadl žalostně. Rozběh i odraz s milimetrovou přesností na prkně byl perfektní, následovalo ale nepochopitelné jen naznačení odrazu a proběhnutí doskočištěm. Druhý pokus jak už to v takových případech bývá, když pokoušíte štěstí, byl přešlap. Zbýval jediný 3. pokus, aby Terezce, stejně jako při halovém šampionátu nezbyly oči pro pláč. Mladá "vlčice" se dokázala zkoncentrovat zavěsila 537 cm a to na postup mezi nejlepších 12 bohatě stačilo, když Tereza skončila ve druhé skupině na 2. místě za Rappovou, která předvedla nejlepší výkon 565 cm. Stejně jako Áda i Terezka bude mít finálový závod už dnes, ve 13:00 hodin se postaví opět do dálkařského sektoru.

Dnes vstupuje  do soutěže i Milan ŠČIBRÁNI,který běží rozběh čtyřstovky a i on by si velmi rád zajistil přímý postup do nedělního finále.

TAK DRŽTE VŠEM MLADÝM VLČÁKŮM DNES PROSÍM PALCE !!!!!!!