"Vlčata" oporami svých týmů....

V úterý a ve středu závodily naše nejmladší členky skupiny. Terezka SKLENÁŘOVÁ ve vítkovickém dresu v Třinci a Adrianka FORNŮSKOVÁ ve školním dresu hradištské "Sporotovky" při krajském finále Poháru rozhlasu. Pro trenéra to bylo trochu náročnější, poněvadž musel mladší Terezku přivést autem z Uherského Hradiště do Třince a potom i zpátky poněvadž žádný vhodný vlakový spoj už večer na Slovácko nejel a nechat čekat 2 hodiny  14 letou slečnu samu na vlakovém nádraží v Olomouci, v době kdy jeden den přechází v druhý je holý nesmysl. Alespoň jsem viděl na druhý den v akci Adrianku, při krajském kole v Poháru rozhlasu v Uherském Hradišti. Po skončení šedesátek pak neodkladný odjezd do Ostravy, na odpolední trénink, kde už čeká na svého trenéra zbytek týmu....... :)

Ostatně, kdyby ty méně zkušené zajímal jak vypadá itinerář trenéra atletiky v příštích dnech, tak nabízím malou ukázku: středa dopoledné závody v UH, odjezd do Ostravy - odpoledne trénink v Ostravě, čtvrtek - dopoledne trénink Ostrava, odpoledne trénink Ostrava, pátek dopoledne trénink Ostrava, odpoledne UH, sobota celý den závody Břeclav, neděle VOLNO, pondělí odjezd na závody do Turnova, úterý závody Turnov (Memoriál Daňka), středa odjezd na závody do rakouského Sankt Poeltenu, čtvrtek závody Sankt Poelten, pátek trénink Ostrava a Uherské Hradiště, sobota: závody Banská Bystrica, neděle závody Brno MMaS žactva a odjezd do Prahy , pondělí závody Praha Odložil, úterý trénink Ostrava................. To je tak pro ty, co mají o naší práci malinko zkreslené představy :)..

Ale zpátky k závodům. Terezka i Adrianka byly velkými opět velkými oporami svých týmu. Tereza předváděla fantastické skoky v dálkařském sektoru, ovšem ty nejdělší dva byly 509 cm a 508 cm byly s velikánským více jak 30 cm nedošlpem. Škoda, takhle se musela v konkurenci 35 závodnic  spokojit v silné konkurenci se 4. místem... Na šedesátce, kam si Terezka odskočila z dálkařského sektoru stačilo tentokrát 8,32 (w 0,4) na 4. místo a 150, která se běžela proti větru přinesl čas 19,83 další 6 bodový zisk pro družstvo. S 20 bodovým součtem, pak byla Terezka 3. největší oporou družstva Vítkovic, které suveréně zvítězilo s 50 bodovým náskokem před žákyněmi z Opavy...

Na druhý den se nejdříve Áda FORNŮSKOVÁ  představila v dálkařském sektoru a za skok dlouhý 470 cm brala 6 místo. Škoda posledního pokusu s 1 cm přešlapem, který ulétl za 5 m, zbylé 3 pokusy byly všechny odraženy bez prkna.  Šedesátka se běžela v relativně silném protivětru (-1.1 m/s) a navíc starét nechal závodnice  po nevydařeném startu proběhnout až na téměř do cíle, než zazněl povel k návratu. Za 3 minuty děvčata zaklekávala do bloku znova a tak 8,04 s je časem , který odpovídá této skutečnosti. Áda si za 60 připsala velký 836 bodový zisk, celkové výsledky budou známy ale  až po 3. hodině odpolední. A to já už budu dávno v Ostravě :).

J.V. 23.5.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved