Nejmladší "Vlčice" posílí Vítkovice !!!

Jarní přestupový termín přinesl změnu i naší skupině. Do nové sezóny, která už pomalu ťuká na dveře, obléknou modročervenobílý vítkovický dres i nejmladší členky naší skupiny Adrina FORNŮSKOVÁ  a Tereza SKLENÁŘOVÁ. Tím se kruh uzavřel a všichni členové Vlčí smečky budou reprezentovat pod jednou vlajkou (Slovenka Majuška Šimlovičová, samozřejmě jen jako hostující závodnice extraligového a juniorského týmu). Áda posílí tým dorostenek a Terezka ambiciózní tým vítkovických žákyň.

Na obě děvčata s novou oddílovou příslušností čekají zítra přijímací zkoušky na Sportovním gymanáziu Dany a Emila Zátopokových. Talentové zkoušky zvládlly na 1 a protože jsou obě výborné studentky, lze předpokládat, že ustojí i druhý krok, v podobě  zkoušky písemné.  Vítkovice tak získavají nové posily v podobě dvou talentovaných atletek ze Slovácka, které se jistě budou chtít za nabídnutou šanci odvděčit co nejlepšími výkony. Po prázdninách se tak vyřeší i posledních měsících  poměrně komplikovaný tréninkový poces, kdy Áda s Terezkou, přes veškerou trenérovu snahu, často musely trénovat samostatně, tzv.podle papíru, což rozhodně a zvláště v tomto věku není ideální, nicméně teď uz to bude jen a jen lepší, což se rozhodně promítne i do jejich stoupající výkonnosti.

Nicméně i v tom hodně improvizovaném režimu to holky zvládly v hale bravurně. Obě se sice nevyhnuly repsiračním onemocněním, jejich výkonnost ale v szoně prudce narůstala a tak obě překonávaly své osobní maxima. To by ale v tomto věku měla být samozřejmost..... Přesto jsem se mohl těšit z osobního halového rekordu Adriany na šedesátce 8,01 s , zvláště, když jej dosáhla na vrcholu halové sezóny, dorosteneckém MČR. Tímto časem pak obsadila, na podzim narozená dorostenka - prvoročačka, hezké 10. místo celkového pořadí, jako 3. nejlepší sprinterka ze svého ročníku. Radost mi udělala i její halová dvoustovka, kdy mně Áda , která 3 týdny bojovala s nemoci, která si vyžádala nasazení antibiotik, překvapila hezkým časem 26,35 s . Ten je dobrým odrazovým můstkem k letním časům, kdy už by její výkony měly začínat číslicemi 25...

Neméně velkou radost jsem měl i z výkonnostti Terezky SKLENÁŘOVÉ, která se zatím profiluje zejména jako dálkařka. Terezce se konečně podařilo prolomit hranici 5 m a výkon 516 cm zdaleka nebude jejím posledním  slovem. Na žákovském MČR na kterém jsem bohužel z důvodu mé účasti na MS v Birminghamu nemohl být účasten, zaostala za finálem o pouhé 3 cm . Terezka se nenechala zahanbit ani na stopadesátce, kde si vytvořila velký osobní rekorde 19.65 s ...  I v jejím případě se moc těším na letní sezónu, ale zejména pak na již mnohem systematičtější přípravu podzimní...

V tuto chvíli tedy již všech 8 členů skupiny obléká vítkovický dres, nejsilnějšího moravského klubu,  který disponuje skvělým atletickým zázemím, bezpochyby patřící k tomu nejlepšímu co Česká republika může nabídnout.

J.V. 11.4.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved