K Vlčí smečce se přidala nová šelma....

Už jsem to nastínil v minulých článcích a dnes  už to mohu zveřejnit i na našem webu. Novou posilou Vlčí smečky je odchovanec vítkovické atletiky MILAN ŠCIBRÁNI.  Milan neni žádným atletickým nováčkem, královně sportů se věnuje už 4. rokem a svědomitě se o něj starala zejména trenérka Fatima  KOSTKOVÁ a  pod jejím vedením dosáhl MIlan letos i svého největšího dosavadního úspěchu. 

Nejdříve před začátkem letních prázdnin na Mistrovství Moravy a Slezska, které se konalo v Brně Pod Palackého vrchem dosáhl v běhu na 300 m vynikajícícho času 35,88 s !!! Mimochodem se jedná o historicky 18. nejlepší česský žákovský čas a to by i přes jeho nespornou hodnotu nebylo až tak důležité, kdyby jej Milan nedosáhl velmi rozumným přístupem osobní trenérky, které výkonnostní růst talentovaného mladého muže rozhodně neurychlovala a také jej bez problému, byť s uroněnou slzou předala dál. Za to jí patří velký dík :)

Vysoký, štíhlý mladík bude do budoucna skvělým somatotypem zejména pro čřtyřstovku a v příštím roce se bude věnovat především krátkému sprintu. I přes jeho vysokou postavu, která se ještě tak trochu hledá při "nízkém startu" může se Milan pochlubit i velmi hezkými osobními rekordy na 60 a 150 metrech, kde letos dosáhl nejlepších časů 7,51 s a 17,36.  Čas ze stopadesátky jej zařadil mezi 10 nejrychlejších žáků letošního roku, čas ze třístovky dokonce na druhé, přičemž v historických tabulkách šlape na paty Zdeňkovi Stromšíkovi, který běžel jako žák jen v roce 2019 jen o 28 setin rychleji.

Další úspěch si Milan připsal na letošním žákovském MČR. Do Jablonce odjel Milan s drobným zraněním, ale i přes tento handicap, dokázal Milan vybojovat na třístovce hezkou bronzovou medaili. I když s trenérkou start zodpovědně  dlouho zvažovali, nakonec vše dobře dopadlo a Milan dokázal, že je nejen obdařen talentem, ale také velkým a bojovným srdcem. 

Jistě bude zajímavé sledovat další výkonnostní růst mladého borce a jak se vyrovná s náročným přechodem do dorostenecké kategorie.

Tak Milane ať se Ti u nás ve skupině líbí a hlavně ať se Ti daří realizovat Tvé atletické sny !!!

J.V. 22.10.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved