Na ostrovech i na pevnině...

Poprvé se Vlčí smečka nepřipravuje  na jarním soustředění společně... Můžou za to především studujní povinnnosti. Na Majku Šimlovičovou a Štěpánku Kolářovou čeká letos maturita, nejmladší členky skupiny Terezku Sklenářovou a Ádu Fornůskovou zase přijímací zkoušky na střední školu. Honza Vácha dnes odjel na pozvání ČAS na reprezentační soustředění do Lloret de Mar, kde na něj bude dohlížet můj kolega Martin Michalský, který zítra do Lloret odlétá s další členkou našeho sdružení, talentovanou Veronikou Milotovou.

V doprovodu trenéra odletěli na ostrov Tenerife Kateřina Vávrová, Zdeněk Stromšík a David César. Na první dva zde čeká také seběhávání reprezentačních štafet pod vedením Petra Habáska, resp. Jakuba Uhra. Obě sprinterské štafety by se rády kvalifikovaly na letošní ME v Berlíně. Zvláště muži, kterým to v loňském roce a také v letošní hale parádně běhá, by moc rádi útočili na pořádně vousatý český rekord  legendárního kvartetu  Matoušek - Demeč - Kynos - Bohman. Časem 38,82 s který je dodnes platným národním rekordem skončili na Olympijských hrách v Mnichově v roce 1972 na fantastickém 4. místě. Za medailí tito borci , trénující pod vedením legendárního Poldy Lázničky zaostali o 3 setiny sekundy........

Po včerejší náročné cestě, kdy jsme z Moravy vyráželi vlakem směr Praha v časných ranních hodinách, jsme v poledne z pražské Ruzyně nabrali směr Tenerife. Po 5 hodinnách letu jsme přistáli na největším ostrově Kanárských ostrovů. Po ubytování na nás čekala už jen krátká porada ohledně nácviku štafet a šli jsme brzy "na kutě". Dnes dopoledne čekalo na trio "vlčáků" jen lehké vyrovinkování v podobě 15 stometrových úseků, odpoledne na nás čekaly násobné odrazy na boso, na velmi hezké písčité pláži Playa de Americas. Zítra je neděle a to je zavřený stadion i posilovna a my svátečního volna využijeme ještě k aklimatizaci, Od pondělí už ale začne opět tvdá práce v podobě dvoufázových tréninků a také poprvé obujeme tretry. 

Ti co zůstali doma musí trénovat podle papíru. Denně jsme ale ve spojení a prostřednictvím zpráv na facebooku jsem pravdelně o trénincích informován, tak nějakou zpětnou vazbu přece jen mám. Tak snad se nám povede i přes tyto potíže projít tímto velmi důležitým tréninkovým obdobím úspěšně a s klidným svědomím vstoupíme do hlavní atletické sezóny, která se nezadržitelně blíží.

J.V. 14.4.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved