Vlčí smečka v době koronaviru...

Pandemie koronaviru, která v poslední době zasahuje citelně do lidských životů, postihla samozřejmě i náš svět sportu a převrátila ho celý vzhůru nohama.  Nejdřívě přišlo oznámení o odřeknutí halového MS v Nanjingu, poté jsme se Zdeňkem krátce před odletem odřekli olympijský kemp v japonské Okinawě a nyní po posledním turbulentním vývoji odpadlo samozřejmě i soustředění na ostrově Teneriffe, kam jsme měli odletět počátkem dubna.  Mládežnící neodletí na plánované soustředění do Španělska, atd.,atd....Většina soutěží i v jiných sportech je pozastavena a nikdo neví, kdy tento vyjímečný stav, připomínající, čím dál víc stav válečný, vlastně skončí. Věru ne ideální podmínky pro přípravu v olympijském roce, přičemž se všichni obáváme, zda se největší svátek sportu v letošním roce vůbec bude konat.

Po zavření ostravské atletické haly, posilovny a sportovišť u gymnázia došlo i k uzavření vítkovického stadionu. V období kondiční přípravy to ještě není taková katastrofa, pořád jsme vystačili s tréninkem v Bělském lese, nyní se ale uložíme na nějaký čas do jakéhosi "hybernačního modu".

Terezka s Ádou museli opustit internát a odjeli do svých domovů v okolí Uherského Hradiště, vysokoškoláci kterým zavřeli školy budou trénovat rovněž v místě svého bydliště, David v Ivančicích a Štěpánka v Kroměříži a Majka musela už minulý týden spěchat na Slovensko, ze kterého nemůže vycestovat, i kdyby chtěla.... Honza bude své tréninkové objemy plnit v rámci možností v Havířově a v Ostravě zůstanou tedy jen "domácí" Milan se Zdeňkem. 

I když nám vývoj posledních dnů ukázal, že ať chceme, nebo ne, sport je přece jen jakousi "nadstavbou"přesto nesmíme ztrácet naději a víru, že vše se v dobré obrátí. Neklesat na mysli a udržet si motivaci. Štěstí přeje připraveným, ale o to vlastně teď ani nejde. Hlavně ať jsme všichni zdraví a v klidu tento neklidný čas přečkáme. A to samé přejeme i vám všem milí čtenáři.

Vykolejte se do klidu, utříděte si konečně ty fotky, na což se připravujete již několik let a přečtěte si knížky na které jste neměli nikdy čas. A hlavně buďte více času se svými nejbližšími, které po celá léta tak šidíme . Buďte na sebe opatrní a hlavně - zůstaňte zdraví. Až to všechno zlé pomine, zase se budeme společně setkávat na atletických stadionech. Už teď se na vás na všechny těším :)

J.V. 16.3.2020

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved