Zdeněk STROMŠÍK se chystá na své 9. seniorské mistrovství republiky !!!

Za 3 dny bude v Brně, na stadionu Pod Palackého vrchem, zahájeno seniorské Mistrovství republiky !!! Na něm samozřejmě nemůže chybět lídr Vlčí smečky, Zdeněk STROMŠÍK a ani se nechce věřit tomu, že stále ještě 24 letý český sprinter se chystá již na své 9. (!!) mistrovství republiky dospělých a co je ještě obdivuhodnější, od roku 2011 ani jednou nechyběl ve finále běhu na 100 metrů !!!! To je na sprintu poměrně unnikátní a nevšední úkaz, přece jen sprinteří, kteří jsou náchylnější ke zraněním, tak dlouho šňůru v řadě nemívají...

Poprvé zaklekl ve finále stovky Zdeněk  do startovních bloků, právě v Brně před 8 lety. V roce 2011 to v chladném a deštivém počasí 17 letému borci ještě na lepší, něž 8. místo nevyšlo, ale již o rok později ve Vyškově bojoval s Petrem Szeteiem o bronzovou medaili, když nakonec skončil jen těsně 4. V roce 2013 přišel první vrchol jeho atletické kariéry, když 18 letý borec šokoval v Táboře atletickou veřejnost nejen svým prvním seniorským titulem, ale především časem. V nádherném souboji s Pavlem Maslákem zvítězil Zdeněk v dodnes platném juniorském národním rekordu 10,32 s !!

O rok později potkalo Zdeňka nepříjemné zranění, přesto se ale v šibeničním termínu dokázal připravit natolik dobře, že na vítkovickém stadionu našel přemožitele jen v té době, českém rekordmanovi Janu Velebovi. V roce 2015 se konalo MČR v Plzni a Zdeněk opět patřil nejžhavějším kandidátům na titul. Víc než sporné rozhodnutí startéra mu ale ve finále vzalo možnost  o mistrovský titul bojovat.......

V roce 2016 se konal domácí šampionát opět v Táboře, bohužel Zdeněk si v květnu při prvním závodě obnovil zranění hamstringu, bronz , který vybojoval 17.června (!) byl maximum možného a vlastně takový malý zázrak.

V roce 2017 v Třinci a vloni v Kladně už si Zdeněk mistrovský titul nenechal vzít... Na severu Moravy opět v nádherném souboji s Pavlem Maslákem, ve kterém nakonec byl Zdeněk časem 10,29 s (+0,2) v cíli o setinu dříve něž Pavel a vloni v Kladně kam odjížděl jako čerstvý český rekordman, zvítězil v protivětru -1,8m/s s časem 10,43 s 12 setinovým náskokem před svým tradičním soupeřem Honzou Velebou.

Právě Honza letos běhá v obdivuhodné formě a vynikajícím časem 10,24 s z Tábora je lídrem českých tabulek, rychleji než Zdeněk letos doposud běžel o 1 setinu i Dominik Záleský , který v úvodu sezóny ve španělském  Castellonu zaběhl s ideální větrnou podporou 2,0 m/s čas 10,29 s....  Páteční souboj reprezentačních štafetových kolegů bude jistě patřit k ozdobám letošního mistrovství, zvláště, když k soutěži je přihlášen i trojnásobný halový mistr světa ze čtvrtky Pavel Maslák a do bojů o medaile bude chtít jistě zasáhnout i kolínský mladíček Štěpán Hampl, který se naposledy prezentoval v Táboře  vynikajícím časem 10,36 s.....