Úspěšný vstup do halové sezóny...

Členové Vlčí smečky vstoupili v sobotu úspěšně do halové sezóny. Hned při prvním letošním startu padlo několik osobních rekordů včetně 3 absolutních....

Na první letošní sobotu bude určitě ráda vzpomínat Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Ta se v tréninku prezentovala velmi dobrými ukazateli a ty potvrdila i v závodě. V běhu na 300 m se poprvé ve své kariéře podívala pod 40 sekundovou hranici, když svůj osobní halový rekord z loňského roku překonala časem 39,93 s téměř o celou sekundu, což ji zařadilo na lídrovskou pozici mezi českými ženami. Sezona se  samozřejmě teprve rozbíhá, ale čas, navíc z plného tréninkového zatížení má svou kvalitu a je dobrým předpokladem i pro mistrovské discipliny. Na 150 m, která se běžela po třístovce a dříve než bylo původně plánováno, pak Štěpánka časem 18,55 s na setinu vyrovnala své osobní halové maximum.

Absolutní osobní rekord překonala v dálkařském sektoru i Terezka SKLENÁŘOVÁ. Po úvodním velkém přešlapu se dokázala hned v následujícím pokusu zkoncentrovat a skokem dlouhým 538 cm překonala halové maximum o 22 cm a o 6 cm i PB z léta. Na 150 m přidala časem 19,51 s druhý absolutní osobní rekord. SKvělý vstup do sezony pořád ještě 15 leté závodnice, která jasně potvrdila, že dlouhé tréninkové skoky na ostrově Tenerife, nebyly žádnou náhodou. A to stojí pracovitá, ale i talentem obdařená  Tereza teprve na začátku své atletické kariéry..

Ze dvou halových osobních rekordů se radovala i Adrianka FORNŮSKOVÁ. Na šedesátce se sešla velmi dobrá konkurence včele s Terezou Semeckou z Dukly Praha, která se pyšní osobním maximem 7,66 s . Tereza potvrdila roli jednoznačné favoritky, když čas 7,94 s ve finále ještě o 2 setiny vylepšila.Áda svedla velmi těsné souboje s  talentovanou, vloni ještě žákyní Karolinou Maňasovou (PB 7,74). Nejdříve ji dokázala v rozběhu v přímém souboji časem 8,04 s porazit, ve finále s ní ale o 2 setiny prohrála, nicméně s novým halovým osobáčkem 8,00 s jsme byli oba spokojeni.  Velmi dobrý výkon podala Áda na 150 m. Nejenže si ona na této podpůrné distanci zaběhla absolutní osobní rekord 19,12 s, ale dokázala zvítězit nad dvojicí výbroných Polek a také oplatila Karolíně, která je medailistkou podzimního žákovského MČR porážku z finále šedestky. Mimochodem Karolína je medailistkou podzimního žákovského MČR a její PB z venku 18,32 s snese již přísná kritéria. Také Áda se v úvodu sezony vyšvihla do lídrovské pozice průběžných českých tabulek.

Velmi dobrý výkon předvedl na třístovce Milan ŠCIBRÁNI, kterému se opět podařilo vylepšit halové osobní maximum, které dosáhl při prosincové Vánoční hale. Po takticky dobře zvládnutém závodu zaběhl  kvalitních 36,64 s a prohrál jen s o rok starším Ondřejem Škrlandem z Berouna. !! Na stopadesátce, kde chtěl Milan rovněž útočit na osobáček bohužel vyběhl ze startovních bloků předčasně.

Sezoním lídrem, ale mezi muži bude alespoň do dnešního dne i Honza VÁCHA :). Ten vstupuje tradičně do sezony "rozvážněji", loňských premiérových 7,19 s  vylepšil na letošních 7,11 s a odnesl si cennný sklap Slováka Denisa Danáče (PB 100 m -10,84, 200 m 21,49 s). Podstatné je, že Honza snad definitivně překonal krizi, která jej postihla v druhé polovině loňského roku, kdy předváděl výkony ne hodné jeho sprinterské úrovně. Na stopadesátce pak Hazzy přidal výkon 16,80 s...

 Malinko více od svého premiérového startu očekával David CÉSAR, ale premiérový čas na šestistovce 1:23,20 min, není špatný. David si celý závod od startovního výstřelu odtáhl sám a to se na osobáky, za kterým zaostal o 6  desetin sekundy útočí špatně. Třístovka , která se běžela poměrně rychle po závodu 600 m , pak posloužila jako kvalitní tréninka a čas 35,94 s je jen o 18 setin pomalejší než je Davidovo osobní maximum.

Úvod do sezony máme tedy úspěšně za sebou, další stat absolovují Áda, Terezka a Milan již v úterý, kde se v ostravské hale koná Středoškolský pohár Sportovních gymnázií.

J.V.6.1.2019

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved