Na Sletišti o tituly......

Vrchol domácí atletické sezóny je tu !! O víkendui se na kladenském Sletišti koná 49. republikový šampionát a Vlčí smečka vysílá do bojů 3 své zástupce,  v čele s čerstvým českým rekordmanem Zdeňkem STROMŠÍKEM. Ten je také naším největším želízkem v ohni v boji o mistrovský titul... Začněmě u něj.

Ani se nechce věřit, že šampionát v Kladně je Zdeňkův 8.šampionát v řadě za sebou !!! A může se pochlubit bilancí jakou nenabídne v běhu na 100 m žádný současný český spinter. Od roku 2011 nechyběl ani jednou ve finálové osmičce !!

Ještě jako 16 letý ucítil tuto slast poprvé na uplakaném šampionátu v Brně, když skončil 8., o rok později si ve Vyškově si již o 4 místa polepšil a od medaile ho dělilo jen několik 2 setiny sekundy. No a v roce 2013 v Táboře poprvé zvítězil v krásném souboji s Pavlem Maslákem v dodnes platném českém juniorském rekordu 10,32. V roce 2014 se konal šampionát ve Vítkovicích a i když se Zdeněk v květnu zranil, dokázal vybojovat na rychlé ostravské dráze stříbrnou medaili, když přemožitele našel jen v bývalém českém rekordmanovi Janu Velebovi. Na šampionát v Plzni nevzpomínáme rádi.... Zdeněk suveréně postupil do finále, při neúčasti Veleby patřil k horkým aspirantům na titul, ale ve finále byl po velmi, ale opravdu  velmi kontroverzním rozhodnutí diskavlifikován. V roce 2016 opět v Táboře  se potýkal s drobnou svalovou indispozicí a přesto si doběhl pro bronz,o rok později v Třinci to  bylo za účasti české kompletní špičky opět zlato ve vyrovnaném osobním rekordu 10,29 !!! Hezký závod si můžete připomenout ZDE

Není možné skrývat, že i letos bude patřit Zdeněk k největším favoritům. Posledný dny byli pro nás pro oba trochu hektičtější, nebylo snad jediného dne, kdy by Zdeněk neposkytoval nějaký rozhovor, to některého z českých deníků. Ve středu v Ostravě dokonce 3 novinářům najednou a včera zvládl s bravurou v Praze 15 minutový rozhovor pro TV Seznam. Z Prahy jsme odjeli přímo na Kladno, kde jsme našli tolik potřebný klid.

To že Zdeněk je horkým favoritem neznamená, že k závodu nepřistupuje s pokorou a plnou koncentrací. Vždyť na startu se objeví už uzdravený Domink Záleský, který běžel letos vynikajících 10,29 s a také  bývalý český rekordman Honza Veleba, který se bude jistě chtít poprát o individuální start na ME v Berlíně. Oba borci se umí na velký záod připravit, ve životní formě běhá také iliberecký David Kolář, který se letos dostal již na 10,42 a do bojů o medaile bude s určitostí  chtít zasáhnout i kolínský mladíček Štěpán Hampl. Zkrátka sprinterská stovka na Sletišti slibuje hodně zajjímavou podívanou a již teď si troufám řící, že bude patřit k ozdobám domácího šampionátu. 

Zdeňkova bilance 6 v letošní sezóně  nejrychlejších časů je úctyhodná,ať už běžena s nedovolenou větrnou podporou, či nikoliv. 10,11 (w 3,0) Brno  10,16 (w 1,7) -Tábor(F)  10,17 (w 3,0) Tábor(R) 10,19 s (w 3,7) 10,26 s (w 0,1) Ostrava 10,29 s (w 0,0)  Sankt Poelten. Rekord šampionátu drží od roku 2008 časem 10,26 s další víktovický atlet Lukáš Milo a tento čas mu otevřel brány na Olympijské hry v Pekingu.... Podaří se Zdendovi za příznivých podmínek rekord překonat. Na tuto otázku si musíme počkat do sobotního podvečera.

Zdeňka letos do Kladna budou doprovázet 2 sličné "vlčice" Kateřina VÁVROVÁ a Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Větší zkušenosti s národními šampionáty dospělých má o rok starší Kateřina,. Ta si letos v hale při MČR dokonce doběhla na dvoustovce pro bronzovou medaili. Pak však jí studium se závěrečnými zkouškami v květnu a červnu vzalo hodně energie a Kačka se jen pomalu dostává do formy. Tento týden už ale na tréninku dělala mnohem lepší dojem a tak se nechme překvapit. Na Kladno má Kateřina dobré vzpomínky, vždyť zde před 2 lety na MČR "22" získala stříbrné sprinterské double. Mimo medaile z haly je nejlepším umístěním Kateřiny na "dospěláckém " šampionátu v Táboře, kde si na dvoustovce za hustého deště doběhla pro vynikající 4. místo. A vloni v Třinci na obou sprinterských tratích vybojovala finále a v nich shodně skončila na 7. místě, ke kterému v dresu AK OLYMP Brno ještě přidala stříbro ze štafety..

Pro Štěpánku KOLÁŘOVOU  bude kladenský šampionát teprve druhým mistrovstvím dospělých, ale do soutěže můž vstoupit bez zbytečného respektu. Poslední tréninky naznačují, že má formu jako řemen a teď ji jen musí v Kladně prodat. Do soutěže vstupuje na stovce s 10.nejrychlejším časem a na dvoustovce dokonce se 7. a to vede ke spekulacím o finálovém umístění. Pokud 19 letá rodačka z Kroměříže předvede to co v v posledních 2 týdnech na tréninku o solidní výsledek nemusí mít obavy :)

J.V. 27.7.2018

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved