Skvělá Štěpánka naplnila očekávání !!!

Na vložených závodech při MMaS ve vícebojích se ke startům na 150 a 300 m postavila "čtvrtkařská" část naší skupiny. Největší radost jsem měl z výkonů ŠTĚPÁNKY KOLÁŘOVÉ, klukům se již tolik nedařilo a svými výkony zůstali poněkud za mým očekáváním.

Štěpánka tentokrát naplnila mé instrukce na 100 % to se promítlo i do výsledných časů. I když se celý týden cítila hodně unavená, zejména ze tří zkoušek na VŠ, které absolovovala tento týden, dokázala se vzepnout kvelmi solidním výkonů,.

Nejdříve v běhu na 100 m zaběhla nejlepší halovou stopadesátku. Lépe než Štěpánka běžela jen velmi dobře vypadající Jana Slaninová, která zvítězila v 1. běhu výkonem 18.01 a zařadila se na 2. místo celostátních tabulek za Ladu Vondrovou. Štěpánka zvítězila ve druhém běhu časem 18.50 s , když v přímém souboji porazila jak talentovanou dorostenku Karolinu Mitanovou - 18,70 s, tak domácí Pavlu Falharovou, která do cíle dofinišovala v čase 18,83 s. Časem 18,50 s uzavírá Štěpánka první desítku průběžných českých tabulek.

Ještě více jsem byl spokojen s jejím vystoupením na třístovce, kde perfektně dodržele instrukce, závod od tentokrát odvážně rozběhla hned od začátku, v cíli jí "nedošlo" a odměnou jí bylo bylo vylepšení osobního halového rekordu o 51 setin sekundy a dokonce překonala o 13 setin osobák absolutní z loňského roku.. Až za Štěpánkou dospurtovala v čase 39,94 slovenská reprezentantka, účasrnice ME do 23 let Simona Malatincová (PB 400 m 55,99 s) na třetím místě doběhla v čase 40,41 s hradištká atletická naaděje Kája Mitanová, která se může oprávněně pyšnit osobním rekordem pod širým nebem - 38,73 s !!

Vybornýn halovým výsledkem si Štěpánka upevnila 3. místo v celostátních průběžných tabulkách, když rychleji než ona běžela letos jen dvojice českých repreuzentantek Lada Vondrová (37,89) a Terea Petržílková (38,41). V dlouhodobých historických tabulkách se Štěpánka po dnešku zařadila na krásné 27. místo českých tabulek !!!

Méně se dařilo dvojici kluků.... David CÉSAR chtěl rozhodně na 150 m běžet pod 17 sekund a na 300 m pod hranici 36.  Na stopadesátce dosáhl shodného času s Tomášem Zajícem, když oba proběhli cílem ve shodném čase  17,08 s, kamera určila v cíli o tisíciny vteřiny Davida. Na třístovce sice David vylepšil letošní maximum o půl sekundy, ale ani tady se z času 36,04 s příliš neradoval. Potěšitelné je, že v cílové rovince působil dojmem, že by mohl stejným tempem pokračovat dál v závodě a běžet dalších 100 metrů.

Milan ŠČIBRÁNI, který na dráze působil trochu unaveným dojmem si časy 17.65 a 37,01 příliš radosti neudělal, ale i on byl ještě  tento týden ve velmi intenzivní tréninkové zátěži a teprve od příštího týdne začneme ubírat. Do Mistrovství Moravy zbývají 2 týdny a do MČR ještě celý měsíc. A tam už to bude mnohem, mnohem lepší :)