" Nazdar, já jsem Martin a dáme si na začátek dvanáctiminutovku..... ať vidím jak na tom jseš...."

... Tak to byla přibližně první slova, která na podzim v roce 2010 ode mně Vojta slyšel. Neváhal a rozběhl se..... a pak běhal a běhal dle mých pokynů. S nadsázkou se dá říci až do úmoru až do dnešních dnů.
Vojtěch se zpočátku vytahoval i na nějakého Ondřeje Rappa se kterým tvořil skupinu Mladých pušek. Společně také s Valem Hresem a Tomášem Dostrašilem dokázali mnohokrát prohnat Slávistické štafety.

Pro mně nezapomenutelné také vítězství Mladých pušek na Mistrovství republiky žáků v Olomouci v obou štafetách. Jak na 4x60 tak na 3x300 to byl pro mně úchvatný zážitek. Následovalo také vítězství štafety na 4x100 v kategorii dorostenců na domácí půdě. Vojta pak postupem času ztrácel své vrstevníky ve skupině a nakonec zůstal jako poslední, již ne tak mladá puška.

Jeho nejlepší individuální sezona nastala v roce 2015. Osobní rekordy 11,16 na stovce a 22,38 na dvoustovce. Dvojí účast ve finále Mistrovství republiky juniorů to byly skvostné výkony Vojty, které během jarní části sezony předváděl.
Vojta byl také výborným studentem gymnázia U Balvanu. Letos květnu skvěle odmaturoval a bude si vybírat jednu z vytipovaných vysokých škol v Praze.
Po celou dobu byl Vojta svěřencem, se kterým se dobře spolupracuje. Odhodlaným, pracovitým, ukázněným a cílevědomým. Možná mu chyběl malý díl odvahy, který by mu umožnil běžet i obávanou trať 400 metrů. Mnohdy byl schopen v tréninku přetrpět těžké chvíle a jsem přesvědčen, že by se na čtvrtce neztratil.

Ale abych nekončil negativně. Vojta předvedl během své kariéry velmi dobré výkony, byl vždy týmovým hráčem. V prvoligovém družstvu byl platným členem. Také v družstvech dorostu, juniorů i žáků byl Vojta vždy ochoten pro družstvo vydat veškeré síly.
Vojta se pomalu loučí se skupinou Andílků. Jeho atletická kariéra se nejspíše nebude slučovat s náročným studiem vybraného oboru.
Snad budou pro Vojtu léta strávená s Andílky, léty na která bude rád vzpomínat.