Všichni "Vlčáci" v extraligovém týmu...

 Všichni "provozuschopní" čelnové Vlčí smečky se představí v sobotu Na Julisce v dresu extraligových Vítkovic. Chybět bude jen dlouhodobě nemocná Adrianka Fornůsková.

Již tuto sobotu odstartuje v Praze na Julisce 1. extraligové kolo.  Členové Vlčky smečky posílí obě extraligová družstva, pro ty starší to bude již téměř rutinní záležitost, pro 2 mladší to ale bude extraligová premiéra, kde v silné konkurenci budou získávat cenné zkušenosti a tzv. závodní ostruhy.

Původně tomu mělo být trochu jinak. Do Prahy neměl odcestovat ani nejzkušenější a nejúspěšnější člen naší tréninkové skupiny – Zdeněk STROMŠÍK. Ten totiž v pátek na VŠB skládá státní zkoušky a všichni mu přejeme a věříme, že  jeho počin bude úspěšný. Příprava na úspěšné složení samozřejmě vyžaduje velké množství přípravy a psychického vypětí, nicméně Zdeněk je velmi zodpovědný a připravuje se dlouhodobě. Nyní mu navíc byl o 2 hodiny dopředu posunutý termín a naopak z důvodu opět narůstající koronavirové epidemie v Moravskoslezském kraji, přeloženy závody 2. ligy z Třince do Šumperka. A tak nakonec padlo naše rozhodnutí, že do Prahy večerním vlakem Zdeněk přece jen v pátek odjede. Poprvé se letos objeví v jeho parádní disciplíně stovce a znovu na osobní a oddílový rekoord bude chtít útočit i na dvojnásobné distanci…… Pomoci by mu v tom měla jednak kompletní domácí špička a hostující uávodník v dresu Vítkovic, kterým není nikdo jiný, než slovenský sprinterský úkaz Johny VOLKO !!!

Extraligovou premiéru si v Praze odbydou i Tereza SKLENÁŘOVÁ a Milan ŠCIBRÁNI.  Oba spadají věkem ještě do dorostenecké kategorie a nejvhodnější soutěží by pro ně byla liga 1. Nicméně tu Vítkovice nemají a po odřeknutí a marodce mnohým vítkovických závodníku v prázdninovém kole, jsem s uvedením na soupisce souhlasil. Oba mají výbornou formu a všechny letošní starty proměňují v osobní rekordy !! Pevně tedy věřím, že  exluzivní tuzemská soutěž jim nohy nesváže.  Terezka nastoupí na stovce a v trojskoku, Milan zvolil klasickou kombinaci 400,200 m.

Štěpánka KOLÁŘOVÁ se představí tentokrát na obou sprinterských tratích a měla by útočit za alespoň trochu příznivých podmínek minimálně na svá letošní maxima a možná i na ta osobní. Sám se nechám překvapit. Štěpánka, která na tréninku udivuje svými tréninkovými časy, zatím nedokáže tuto fazonku prodat i v závodě. Ale je pravda, že celá skupina ještě nedávno tvrdě trénovala a to i v závodním týdnu. Od pondělí jsme už naskočili do závodního modu a věřím, že menší objem trénikového zatížení Štěpánce pomůže…

Se stejnými cíly jako Štěpánka bude do závodu vstupovat i David CÉSAR, který zvolil stejnou kombinaci disciplin identickou jako jeho mladší tréninkový sparing – Milan.

Honza VÁCHA se zatím prezentoval v sezoně jen velmi průměrnými výkony, ale na tréninku už dělal  lepší dojem, než při jeho premiérových startech. Navíc posledně musel v Olomouci zápasit, jako všichni sprinteři, se silným protivětrem, což časy hodně znehodnocovalo. Jendovi se Na Julisce běhá dobře a věřím, že i on po skončení závodu, se z hlavního města do rodného Havířova, bude vracet s nějakým pěkným výsledkem.

DRŽE PALCE, v sobotu na nás čeká letošní první, opravdu ostrý start !!

J.V. 2.7.2020

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved