56,83 je od dnešního dne nový osobní rekord Verči Milotové na trati 400 metrů....

při druhém kole mládežnické soutěže družstev si potřetí v řadě za sebou, vylepšila osobní rekord na čtvrtce. Veronika se umístila na druhé pozici, když podlehla Denise Folkové, která zvládla trať na 400 metrů v čase 56,45.

Celý výkon Veroniky se však nezrodil jen tak snadno. Dnešní výkon a zlepšení osobního rekordu bylo nejtěžší z posledních vylepšení osobáků. Od rána se totiž Veronikla necítila moc dobře a během dopoledne se její potíže projevily naplno. Střevní příhoda působila časté přerušování standardního rozcvičovacího cyklu..... Veronika byla bledá a ještě asi tak 3 minuty před startem jsme přemýšleli nad tím zda závod nevzdáme.

Ovšem Verča je neskutečná bojovnice.... nakonec zaklekla do bloků a vyrazila na sebetrýznivou trať. Nevyzařovala z ní dnes síla z posledních závodů a energie chyběla. Naopak celý její výkon byl v podstatě jedním velkým bojovným výkonem, kdy bojovala s tratí ale i se svým zdravotním stavem.
Ukázala však, že ona z boje neutíká a je odhodlána se prát i když je sužována obtížemi, které vůbec nebyly snadné.

Výkon 56,83 - nový osobní rekord je Veronice odměnou za toto odhodlání a bojovnost.
Hned po doběhu jsme odjeli k domovu a léky jsme zahájili léčbu snad jednodenních střevních potíží. Věřím, že do úterního startu na trati 200 metrů při memoriálu Ludvíka Daňka, bude již Verča v pořádku.

V tomto kole družstev startovaly také Barunka Bradová, kterou trápily v noci na dnešek také velmi podobné obtíže, takže i její výkon zaslouží po probděné noci velké uznání. Velmi si vážím jejího přístupu, kdy nenechala na holičkách své družstvo juniorek a byť oslabena, nastoupila aby bojovala o každý bod.

Velkým bodovým přínosem byla pro družstvo dorostenek i Klárka Hercíková, třetím místem ve skoku dalekém (493 cm) a druhým místem v tyči (280 cm). Klárka se pomalu lepší - závod od závodu a zdá se, že zimní operace kolena již je zcela minulostí.

Další závody jsou za námi - v dnešním dni jsme museli možná zabojovat více než jsme čekali. Smekám před Veronikou i Barčou jak se popraly se zdravotní indispozicí a před Klárkou jak se poprala s nevýrazným začátkem soutěže dálkařek.

Takže nyní se musíme uzdravit a jedeme dál andílci.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved