Stříbrné dorostenky, na kluky zbyla "brambora"...

Předlouhá atletická  sezóna pro nás dospěla do svého definitivního konce. Na Svátek svatého Václava, patrona českých zemí, se ve Vítkovicích konalo MČR dorostenckých družstev, kam postoupila i obě naše družstva. Úspěšnější byl nakonec tým dorostenek, který dokázal i v oslabené sestavě, kdy se z důvodů nemoci, nebo zranění omluvilo 9 (!!) závodnic základní sestavy, vybojovat stříbrné medaile !! Malinko štěstíčka chybělo dorostencům, které od bronzu dělil jediný bodík a zbyla na ně nakonec jen nepopulární "brambora"......

Mezi dorostenkami chyběla i jedna ze základních opor týmu Adrina FORNŮSKOVÁ, kterou od srpna trápí zraněný kotník a ten znemožnil její finálový start. Skvěle ji ale zastoupila naše druhá dorostenecká "vlčice" Tereza SKLENÁŘOVÁ, která si udržela vysokou formu i v samotném závěru sezóny a význmaným bodovým přídělem přispěla k úspěchu vítkovického družstva.

Nejdříve si z dálkařského sektoru odnesla ve velmi silné konkurenci cenných 8 bodů za 3. místo, když výkonem 543 cm zaostala za vítěznou Mičunkovou o pouhých 8 cm a a za druhou v pořadí, jabloneckou Kadavou o 1 cm. Terezka předváděla i na konci sezony velmi vyrovnané skoky a zaslouženě slavila úspěch. 

Po mírných intervencích vedoucího družstva jsem kývl i na její premiérovou účast v trojskokanském sektoru.  Vím, že na tréninku, kde pravidelně násobné odrazy chodíme má Terezka výborné odrazové parametry, přesto jsem nechtěl její premiéru v koordinačně náročné disciplíně urychlit. Nakonec jsem kývl a po prvním tréniku před 14 dny jsem si byl jist, že talentovaná "vlčice" může do trojskokanského sektoru nastoupit beze strachu a nehrozí že by její počínání nebylo důstojné. Terezka ze zkráceného (polovičního) rozběhu doplachtila na solidních 10,92  a celkově skončila na vynikajícím 5.místě, když za svými zády nechala řadu finalistek z červnového MČR.  K 8 bodům v dálce  a 6 bodům v trojskoku pak přidala Terezka ještě svůj 1,5 bodový podíl za účast ve sprinterské štafetě, která po hrubé chybě na poslední předávce se musela spokojit s 5. místem

Celkově pak oslabené družstvo skončilo na nádherném 2. místě za suveréním Kolínem, ale před zle dotírajícím silným Jabloncem a Tereza s celkovým bodovým ziskem 15,5 bodů měla na tomto úspěchu velkou zásluhu.

Po medaili sahali i dorostenci, kde naše skupina vyslala do bojů jen 1 zástupce a sice Milana ŠCIBRÁNIHO, který se postavil na start čtyřstovky a nastoupil i do obou štafet. Prázdninové tréninkové manko je u Mildy znát a už se moc těší, až začneme s přípravou na příští rok, kde musíme zase oprášit tréninkové objemy. Teď už není z čeho brát, ale i tak Milan dokázal zabojovat a časem 51,74 s vybojovat 5. místo a cenných 6 bodů. Ani solidní výsledek čtvrtkařské štafety, která doběhla čtvrtém . a 3. místo sprinterské, která zapsala 8 bodů nestačilo na umístění mezi nejlepšími 3 dorosteneckými družstvy České republiky. Mladému týmu Vítkovic proklouzla medaile doslova mezi prsty a kluci se museli spokojit s nepopulárním 4. místem.

Tak snad se to i klukům povede za rok, přičemž jak Terezka, tak i Milan zůstavají v kategoriích dorostu a zcela jistě budou, stejně jako v letošním roce, patřit k největším oporám vítkovického týmu.

J.V 29.9.2019

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved