Majka i česká štafeta jsou již v Tampere !!!

Ještě jsme se ani nestačili vzpamatovat z úspěšného vystoupení Veroniky MILOTOVÉ na dorostenckém ME v Györu (o fantastickém úspěchu štafety, přineseme brzy článek, který připravujeme) a naše pozornost se začně upínat k finskému Tampere, kde již za několik hodin startuje juniorské MS !! V místě konání juniorského světového  šampionátu je už Majka ŠIMLOVIČOVÁ i česká juniorská sprinterská reprezentační štafeta. Trenér  do "Země tisíců jezer" dorazí v úterý.

Pro Majku ŠIMLOVIČOVOU, je to už 3. nejvyšší mládežnická akce za sebou. Po světovém dorosteneckém šampionátu v kolumbijském Cali a loňském úspěšném vystoupení se čtvtkařkou štafetou v italském Grossetu, kde Slovensky vybojovaly finálové umístění v národním rekordu, nechybí Majka ani letos. Opět bude oporou čtvrtkařské štafety, na světě to ale budou mít Slovenky o mnoho těžší než na "Evropě". Na světovém juniorském šampionátu už pořádně "fouká" a předváděné výkony mnohdy snesou srovnání i s kategoriíí dospělých....

Na světový juniorský šampionát doprovází trenér sprinterskou štafetu již podruhé. Poprvé tomu bylo v roce 2012 ve španělské Barceloně, kdy se borci Bakalár - Desenský-Jirka-Stromšík kvalifikovali časem 40,16 s. V Barceloně po nevydařné předávce do cíle nedoběhli... Letos borci ve složení Jíra-Hampl-Krsek-Vejražka, které v Tampere doplní Tomáš Němejc běželi, a to hned dvakrát, ještě lépe. Čas 40,02 (druhý nejrychlejší v juniorské české historii), který dosáhli v Ostravě a ve Vyškově, v posledních dvou ročnících otvíral bránu do finále. Pokud by se to podařilo i ve Finsku, jednalo by se o fantastický úspěch, který by jen stvrdil, že se český sprint v posledních letech pořádně nadechuje :) Potvrdí mladí borci tento příznivý trend ?? To se dozvíme už v pátek :)

J.V. 9.7.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved