Vlčí smečka vstoupila do halové sezóny 2020 !!!

Včerejšími Zahajovacími závody vstoupilo v ostravské hale do sezóny 2020, 7 členů Vlčí smečky, tedy všichni až na lídra skupiny Zdeňka STROMŠÍKA, který do bloků zaklekne o týden později. První start z plného tréninkového zatíženi se nám až na pár vyjímek vydařil.

Zahajovací závody vždy chápeme spíše jako měřený trénink, nebo chcete li kontrolní závod. Nemají jiný smysl než ještě z plného tréninkového zatížení ukázat stav naší aktuální připravenosti a v tomto kontextu jsem byl s předvedenými výsledky velmi spokojen.

Nejspokojeněji asi odcházela z ostravské atletické arény Terezka SKLENÁŘOVÁ. Teprve 16 letá "vlčice" si hned v úvodu sezóny vytvořila 2 osobní rekordy a v dálce hned v prvním závodě překonala letní maximum 550 cm. Na šedesátce se jí po dlouhé době vydařil start a bylo z toho vylepšení osobáku o 6 setin na solidních 8,07 s a to se  ještě v druhé polovině trati nevyvarovala několika technických chyb. Finále do kterého se kvalifikovala už oželela, protože se prolínalo se soutěží dálky a odskakovat ze sektoru do jiné soutěže vždy stojí za prd. Rozhodnutí to bylo správné, poněvadž koncentrovaná Terezka hned v prvním pokusu zajistila skokem dlouhým 545 cm, který pak posledním pokusem ještě vylepšila na výsledných 554 cm !!! Třetí a čtvrtý měřený pokus byl shodné délky 551 cm a nejdelší přešlap ve druhém pokusu byl za hranicí 570 cm... Vítězství v soutěži dorostenek výkonem, kterým by zvítězila i v kategorii juniorek a žen není tak důležité jako výborný vstup do sezóny v její hlavní disciplíně, výkonem, který je skvělým odrazovým můstkem do dalších závodů...

Rovněž v závěrečné stopadesátce Terezka vylepšila své personální maximum na 19.44 s, čímž se již nyní v histoorických tabulkách Atletiky s radostí dotala před Pavlínu Soprovou, Simonu Sedláčkovou i Annu Marii Rappovou.

Kdo uritě neskrýval včera spokojenost byl Honza VÁCHA. Honzovi se loňská sezóna moc nevydařila a tak trochu ztrácel potřebné sebevědomí. Od prvních pozimních tréninků jsme trochu pozměnili styl jeho přípravy a Honza dělal už při trénincích solidní dojem, což včera potvrdil i včerejšími rychlými časy. Úvodní čas z rozběhu 7,08 s ve finále ještě vylepšil o 2 setiny na 7,06 s a v obou případech našel přemožitele jen v Poláku Kacper Ambrozymu, který byl v cíli vždy o 2 setiny dříve. 23 letý Polák se pyšní osobními rekordy z loňského roku 6,94 a 10,76 s, tedy téměř shodnými s Honzovými maximy (6,95 a 10,77 s) , které ovšem zaběhl už v rocce 2017.  Včera v úvodním startu Honza naznačil, že by letos mohl na svá osobní maxima opět útočit.

Čerstvě nastoupený trend potvrdil i na stopadesátce, kde předvedl v hale velmi solidních 16,62 s, prohrál jen se Slovákem Bujnou, který zaběhl historicky druhý nejlepší čas slovenské historie 16,14 s, ale v nepřímém souboji porazil jak Poláku Pawela Dzidu -16,67 (PB 6,88, 10,74 s, 21,81), tak i slovenského reprezntanta Martina Kučeru 16,69 s (PB 200 m 21,90 s, 400 m 46,90 s). I výše zmíněná srovnání naznačují, že letos by si Honza zase mohl vzpomenout, jak se běhá rychle. Bohudíky :)

Čtvrtkaří ve skupině absolovovali náročný test 500 m a zanedlouho běželi třístovku. Pětistovka se šla z čáry a tak to byl trochu masakr, zejména u kluků. Více jsem byl spokojen z mladším z nich, tedy stále ještě dorostencem, Milan ŠCIBRÁNIM, který zaběhl 1:07,59 min a pak dokázal stlačit třístovku  pod 37 sekund na 36,97 s. Cíl zněl běžet po 1:08 a 37,5 s , takže splněno a to si na pětistovce ještě zbylí borci "podávali" subtilního Milana takovým způsobem, že, mezi nimi lítal jak kulečníková koule a v závěrečném finiši dostal pěkný loket. To jej to "malinko" přibrzdilo. Zkrátka kontaktní pětikilo :D :D..

Méně spokojený byl David CÉSAR, který běžel 1:07,44 min, chtěl alespoň o sekundu ryychleji a poté 36,53 s,  přičemž chtěl běžet pod 36 sekund... Zkušenému, ale očividně zklamanému Davidovi jsem se snažil ale přímo v hale  vysvětlit, že stojíme teprve na začátku sezóny a "vybrušovací tréninky" stojí teprve před námi....

Naopak spokojená byla Štěpánka KOLÁŘOVÁ a mohla být ještě spokojenější, kdyby se po startu pětistovky vyhla školácké chybě, kdy v očekávání, že start, který byl ze strany startéra poněkud uspěchaný se bude opakovat, se zastavila a dobré 2 sekundy stála na místě. Pak musela pořádně uhánět aby se dostala na předepsané mezičasy a v cíli už ji nějaké síly přece jen chyběly. Nakonec z toho bylo 1:18,97 min, což není špatné, ale Štěpánka mohla běžet i pod 1:17 min. Ještě zajímavější je následná třístovka, kdy časem 40,08 s zaostala jen 1 desetinu za svým halovým osobákem a to je po krátce po náročné a vyčerpávající pětistovce naopak výsledek vynikající. ..

Majka ŠIMLOVIČOVÁ se těšila z prvního startu přesně po roce, kdy necítila žádnou bolest a překonat 5 metrovou hranici v dálkařském sektoru se jí podařilo a měla z toho očividně radost. Podstatné je, že ji nic nebolí a slovenská "vlčice" se opět ze závodů těší.

A tak jediný kdo byl opravdu zklamaný byla Adrianka FORNŮSKOVÁ, kterou závody zastihly v nepříliš dobré psychické pohodě. Časy 8,07 s a 19,46 s  zůstala sympatická Áda daleko za svými možnostmi. Ale není každý den posvícení a příště to už bude určitě mnohem,mnohem lepší....

S prvním kontrolními  závody tedy vesměs spokojenost, halová sezóna nabírá na obrátkách, příští start absolovuje už celá skupina, tedy včetně Zdeňka Stromšíka, příští sobotu při Krajských přeborech.

J.V. 5.1.2020

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved