Nominace na Evropské hry schválena !!!

Český rekordman v běhu na 100 m a a čerstvě i 4 x 100 m ZDENĚK STROMŠÍK byl nominován na Evropské hry v Minsku !!! V letošním roce je to už 3. vrcholná akce na kterou byl Zdeněk nominován. Po ME v Glasgowe, World relays v japonské Jokohamě, odcestuje Zdeněk 21. června do Běloruska.

Evropské hry jsou největší letošního roku, který se koná pod hlavičkou Mezinárodního olympijského výboru.  Jak se píše na webových  stránkách ČOV, všechny ostatní světadíly už svoje vlastní hry dávno mají, Evropa byla dlouhou dobu výjimkou. Teprve 41. zasedání Evropských olympijských výborů (EOV) v Římě v prosinci 2012 rozhodlo, že ani starý kontinent nezůstane v tomto směru stranou. Ve prospěch nového projektu se vyjádřila valná většina hlasujících, zasedání zároveň se schválilo, že premiérový ročník Evropských her se uskuteční v červnu 2015 v Baku. Další hry by se měly konat v pravidelných čtyřletých- olympijských -  intervalech. Řada sportů pak využije teno závod jako přímou kvalifikaci na Olympijské hry, které se konají příští rok v japonském Tokiu.  Pro atletiku toto neplatí, ale závod je zařazen do skupiny závodů "A" tedy na úrovni například ME a uspět na takto prestižním závodě, vzhledem k rankingu, může přinést pořádnou bodovou nadílku do světového žebříčku, který by měl být zohledňován při kvalifikaci právě na OH.

Zdeněk se představí ve východoevropské metropoli ve své hlavní disciplíně, v běhu na 100 m. Atletika je zastoupena specifickou soutěží týmů a proběhne v 6 dnech ve 4 kolech jako jeden závod, přičemž indidividuální hodnocení jednotlivých disciplín proběhne hned v den kvalifikace, kdy se také určí pořadí jednotlivců.

Letošní sezóna je opravdu hodně specifická a zejména neskutečně dlouhá. V případě Zdeňka , který je vysokoškolákem a má přímou účast na reprezentační štafetě, která stále usiluje o posledních 6 volných míst na MS v Dauhá, těch letošních vrcholů je až přespříliš a těžko se hledá nějaký prostor k přitrénování. Posuďte sami. Březen - HME v Glasgow, Květen - MS štafet v Jokohamě, červen - Evropské hry v Minsku, červenec - Univerziáda  Neapol, srpen - ME družstev - superliga Bydgošť, září/říjen Dauhá - MS ... Pro trenéra jistě tvrdý oříšek...

Nominaci pro Minsk tedy máme v kapse, na řadě je Světová univerziáda. Ta má vskutku šibeniční termín uzavření přihlášek a sice 2. června !!! Prvni opravdový start tak Zdeněk absolovuje až 28.5. v Turnově, kde by se měl představit na trati 100 i 200 metrů. Na základě výsledků z VC se rozhodneme co dál, snad budou klimatické podmínky příznivé, času opravdu moc nezbývá. Po Turnovu budou zbývat do nominace už jen 5 dnů......

J.V. 22.5.2019

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved