Zdeněk STROMŠÍK přistál v Minsku !!

Na své prvni Evropské hry do běloruského Minsku dnes brzy ráno odcestovala vládním speciálem česká atletická výprava. Mezi nominovanými 21 atlety nemohl chybět Zdeněk STROMŠÍK, který již  v neděli zaklekne do startovních bloků závodu na 100 m.

Letošní rok je pro nejrychlejšího Čecha historie hodně náročný a hektický. Vrcholů je hned několik a v hlavní sezóně v podstatě není období, kdy budeme moci "přitrénovat". Po halové sezóně, kde Zdeněk mezi seniory získal svuj první halový titul a při halovém ME v Glasgow postoupil do semifinále, následovaly soustředění na Madeiře, Tenriffe a posléze kemp v japonském Kochi. Bezprostředně poté vstoupil  Zdeněk do sezóny se svými kolegy při MS štafet v Jokohamě a od té doby se v podstatě nezastavil a nezastaví.. Třetí vrchol letošního roku vypukne za několik málo hodin, po návratu do Česka pobude v Ostravě jen týden a už 5.července společně odletíme na Světovou univerziádu do italské Neapole. Za 10 dnů po návratu z Itálie  už přijde na řadu MČR v Brně a poté ME družtev v polské Bydhošti. ... A samozřejmě pořád budeme usilovat o účast na MS v Dauhá a to jak se štafetou, tak i v individuální disciplíně.

Nyní přicházi na řadu tedy  již 3. vrchol letošního roku. Samozřejmě už jen přesun z České republiky byl hodně náročný. Ještě včera před 7 hodinou večerní Zdeněk běžel závod na ZT v Ostravě, po krátkém odpočinku se začal o půlnoci přesouvat autem z Ostravy do Prahy, kde ve 4  hodiny (!!!) ráno byl sraz na vojenském letišti v Kbelích, odkud se přesunuli do běloruského Minsku. Jistě logisticky zdaleka ne ideální scénář, ale co se dá dělat. I když  je premiér spolupracovník STB a člověk podezřelý z dotačního podvodu, jeho let má přednost před aktivními sportovci, kteří už za 48 hodin budou závodit po jedné bezesné noci....

Pevně ale věřím, že to Zdeněk nakonec všechno zvládne, zatím jsou jeho dojmy z místa, kde se soutěž koná, velmi dobré. Pochvaluje si kvalitní ubytování v olympijské vesnici, dobrou stravu i blízkost stadionu. Vzhledem k únavě z náročného dne, zvažuje dnes účast na slavnostním zahájení, ale jedné ne zrovna příjemné proceduře se nevyhnul. Bezprostředně po návratu od terapeuta na něj již čekal ve vesnici dopingový komisař :).

J.V. 21.6.2019

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved