Zdeněk STROMŠÍK zaklekne zítra poprvé v sezóně 2019 do startovních bloků !!

Črtnáct týdnů přípravy uteklo jako voda a lídr Vlčí smečky Zdeněk STROMŠÍK zítra  v 11:20 hod poprvé zaklekne do startovních bloků. Stane se tak v Ostravě při Krajských přeborech a po vydařené přípravě budí jeho první start samozřejmě velkou pozornost. Trenér je taktéž v určitém napětí, ale snaží se krotit emoce a usměrňovat příliš velká očekávání okolí. Přirozeně nemůže nevidět, že Zdeněk už nyní předváděl na tréninku velmi dobré časy, nicméně jedná se o jeho první halový start a ten s sebou nese vždy určitá specifika. Jednak jsme v minulém týdnu ještě poměrně intenzivně trénovali dvoufázově a za druhé, sprinter se musí k té absolutní formě teprve tzv."vyběhat". Právě k tomu ale takové závody, jaké jsou ty zítřejší, ideálně poslouží. 

Na startu mužské šedesátky se sejde zajímavá konkurence, mimo Zdeňka na startu uvidíme i jednoho z nejlepších českých sprinterů Vojtu Kolarčíka s osobním rekordem 6,72 s a své letošní maximum bude jistě chtít vylepšit i Honza VÁCHA, který má u svého jména zapsaný PB 6,95 s . V seznamu přihlášených figurují i zahraniční jména rychlých Slováků a Poláků, tak i lokální závody by v naší krásné hale mohli mít dobrou atletickou atmosféru.

Nejlépe vstoupil Zdeněk do halové sezony v loňském roce, když přesně před rokem zaběhl 6,76 s. Na konci halové sezóny se pak pyšnil výkonem o 16 setin lepším.  Kvalitním časem  6,76 s vstoupil do sezony i letošní dosavadní lídr, nestárnoucí Honza Veleba, který startoval mimo soutěž při pondělních "Akademičkách" na Strahově...Zdeněk  tak bude také od prvního startu útočit nejen na jeho lídrovskou pozici, ale i na limit opravňující jej ke startu na březnovém HME v Glasgow, přičemž k nominaci by mu měl stačit "béčkový" limit 6,70 s, protože v létě zaběhl potřebných 10,35 s, aby si letos vystačil s B limitem. Ten "ačkový" je o 2 setiny přísnější, tedy 6,68 s ...

Mimo Zdeňka se objeví zítra na startu kromě Majky, kompletní Vlčí smečka. Na Štěpánku KOLÁŘOVOU, která se prezentovala před týdnem výbornou třístovkou (39,93) čeká náročný dvojblok 400, 200 m, David CÉSAR si na vlastní přání zaběhne premiérovou 800 a po ní svou oblíbenou čtvrtku, Honza VÁCHA mimo šedesátky se představí i na dvoustovce..

A naši nejmladší, kteří mají za sebou taktéž úspěšné premiérové starty plné osobním rekordů , budou soutěžit samozřejmě také. Áda FORNŮSKOVÁ  zvolila klasickou sprinterskou kombinaci 60,200 m, v dálkařském sektoru uvidíme opět Terezku SKLENÁŘOVOU, která také bude útočit na své halové osobní maximum i na dvoustovce a Milan ŠCIRBÁNI, poté co předvedl v úterý skvělý výsledek při své první čtyřstovce zvolil stejnou kombinaci jako Áda, tedy 60, 200 m.

Tak nám zítra držte palce ať se "Vlčákům" daří jako doposud :) !!

J.V. 11.1.2019

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved