Čtrnáckrát pod 6,70 s !!!!

Včerejší Zdeňkův finálový výsledek, byl bohužel silně ovlivněn velmi nevydařenou startovní reakcí. Tu měřící technika zaznamenala v hodnotě 0,200 s a takový výsledek, hned s samotném úvodu dává zapomenout na mimořádný čas o 60 m později. K pozitivům patří, že i přes velmi nepovedený začátek, Zdeněk běh nezabalil a i když přece jen běžel mnohem více pod tlakem, dokázal běžet technicky dobře, do soupeřů v závěrečných metrech pořádně šlapal a v cíli nakonec porazil o 1 setinu sekundy i letošního vítěze mítinku z Lince, Američana Angela D´Cherryho, který se pyšní neskutečným osobním rekordem 6,49 s !!!!

Ostatně doběhnout na 4. místě za dvojicí Američanů Rodgers , Robinson , kteří umí stovku pod 10,00 s a současným nejrychlejším Polákem Olszewskim (SB 60 m 6,64), není žádnou ostudou, ale přece jen. Chtěli jsme víc. Mnohem víc...

Dalším pozitivem je, že v letošní sezóně, po změně managera,  že se Zdeněk objevuje mnohem víc v silné mezinárodní konkurenci a obstává v ní. Po vítězství nad kompletní českou špičkou v Jablonci nad Nisou, čekali Zdeňka hvězdně obsazené mítinky v Dortmundu a v Berlíně. V obou případech, tedy jak na PSD mítinku, tak na ISTAFU dokázal postoupit do finále, porazit papírově řadu siilnějších soupeřů a obsadit 4., resp 5. místo !!! Toto "otrkávání" v silné konkurenci přináší nejen ohromné zkušenosti, ale koneckonců i zajímavou finanční prémii :)

Ani včera v Ostravě nezaváhal a bezproblémově, po velmi důstojném běhu s Rodgersem postoupil časem 6,68 s do finále, ve kterém nakonec skončil, jak je všeobecně známo 4. 

Právě u času z rozběhu bych se chtěl chvíli zastavit. Bylo to už celkem po 14. (!!), kdy se Zdeněk dostal pod tuto hranici, která je vstupenkou k užší evropské špičcce. Celkem se to v historii, alepoň 1 x povedlo pouze 10 českým sprinterům a v tak hojném počtu jako Zdeňkovi vůbec nikomu. Na paty mu v této bilanci pořádně  šlape  další objev na českém sprinterském nebi Dominik Záleský, kterému se to povedlo 12 x , dále pak 9 x se pod 6,70 s podíval dosavadní český halový rekordman František Ptáčník, 8 x se to povedlo Honzovi Velebovi, 6 x Ivo Krskovi a Liborovi Žilkovi, 5 x Jirkovi Valíkovi, 3 x si pod 6,70 s zaběhl Pavel Maslák2 x Jirka Hudec, a 1 x Ivoš Pištěk, který časem 6,67 s držel až do loňského roku oddílový vítkovický rekord na této distanci..... Panečku to jsou anebo v minulosti byli nějaká jména české sprinterské historie... Ostatně i těch nepovedených včerejších  6,72 s by Zdeňka pořád ještě zařadilo na 15. místo české historie, kde tímto časem figurují takové ikony domácího sprintu jako Josef Lomický, nebo Ivan Šlehobr.... Trochu jsme si zvykli, ale marná sláva, s vyšší výkonností si není možné stavět nízké cíle a dnes už se nelze spokojit s výsledky, které bychom ještě nedávno brali všemi deseti..

Nicméně z takto vyrovnané a početné série by to mohlo a mělo "ulítnout". V letošní halové sezóně bude mít Zdeněk ještě 2 příležitosti. Již v sobotu na halovém MČR v Ostravě a pak o 2 týdny později na vrcholu halové sezóny ME ve skotském Glasgow !!!

J.V. 13.2.2019

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved