Zdeňkova sezónní derniéra, Terezka v osobáku....

Tři členové Vlčí smečky se představili v národním programu 59. ročníku Zlaté tretry.  Včetně Zdeňka STROMŠÍKA.... Ten měl sice garantované místo v hlavním programu, kde  původně plánovanou hladkou stovku nahradila stopadesátka.  Za normálních okolností bychom samozřejmě takovou příležitost přivítali, vždyť zkraje sezony v mírném protivětru a z plného tréninku  zaběhl Zdeněk  v Opavě čas 15,47 s. Ovšem to bylo před jeho zraněním... Po něm se nám už nepodařilo a upřímně ani jsme neměli příležitost navázat na dostatečný objem v rozvoji rychlostní vytrvalosti a spoludržiteli českého rekordu "dochází" dokonce v poslední třetině stometrové distance. A když poslední kontrolní trénink minulý týden, ukázal na stopkách o sekundu horší čas, než tomu bylo koncem června, bylo rozhodnuto.....

Zdeněk ukončí letošní prapodivnou sezonu v národním programu na své oblíbené stovce. Soupeře měl de facto jen v mladém talentu Štěpánu Hamplovi, který v loňském roce zapsal velice solidní osobní rekord 10,36 s, letos si musel vystačit s časem 10,50 s. . Zdeněk po velmi solidní startovní reakci (0,120) šel po výstřelu ihned do čela a cíl proťal v solidním čase 10,47 s.  Štěpán doběhl se ztrrátou 24 setin za Zdeňkem . Čas je to sice  dalece za očekáváním, které jsme měli po komplikované, ale přesto vydařené jarní přípravě, ve které Zdeněk trhal jeden tréninkový osobák za druhým, ale se posledním startem jsme byli nakonec oba spokojeni. Useknout sezonu ihned  po zranění, by znamenalo nezávodit minimálně půl roku a to jsme si nemohli dovolit. To platí dvojnásobně s ohledem na situaci, kdy nikdo neví, jak bude halová sezona roku 2021 vůbec vypadat. Každopádně my již 21. září zahajujeme podzimní  přípravu, vrcholem by měla být účast na HMS v Číně a HME v polské Toruni. Dál se nedíváme, budeme rádi, když se oba atletické halové svátky v příštím roce, vzhledem ke známým okolnostem, vůbec uskuteční.

Na stovkové trati se představila i nejmladší členka naší skupiny Terezka SKLENÁŘOVÁ, která má za sebou obdivuhodnou sezonu, plnou vylepšených osobním rekordů, které překonává jak na běžícím pásu, v téměř každém závodě. Ani včerejšek nebyl vyjímkou a "vlčice" , která ještě spadá do dorostenecké kategorie vylepšila své osobní maximum na 12,61 s (w 0,7 m/s) a v závodě ve kterém šasem 12,16s zvítězila Štěpánka Kolářová, doběhla na hezkém 4. místě. Terezka  v přímém souboji za sebou nechala soupeřky, které na start nastupovaly s lepším osobním rekordem, než měla ona do včerejšího závodu. 

Experiment nastoupit na čtyřstovku již v úterý po náročném republikovém víkendu se tentokrát  nepovedl u Milana ŠČIBRÁNIHO. Zatímco český dorostenecký halový rekordman Tadeáš Plaček, který měl o víkendu identický program zaběhl osobní rekord a na 16 setin se přiblížil českému dorosteneckému rekordu i pod širým nebem, Milan působil už hodně unaveným dojmem a 51,23 s je jeho letošním nejhorším výsledkem. 

Pro Zdeňka sezona skončila, oba mladí attleti budou ovšem závodit až do počátku října, kdy je čeká v Jablonci nad Nisou dorostenecké MČR družstev. V příštích dnech vám seznámíme se změnami ve skupině a v jaké formaci bude Vlčí smečka vstupovat do (snad) olympijské sezony 2021. Převratné změny čekají i atletiku vv Moravskoslezském kraji, což stálo nemalé úsilí, zejména v posledním kalendářním kvartálu. Až bude všemu požehnáno, rádi vás budeme prostřednictvím našich webových stránek o všech chystaných novinkách informovat. :)

J.V. 9.9.2020

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved